18:05, 05 листопада 2023

Телеканал Палиці отримав за півроку від Луцькради понад півмільйона гривень

З бюджету Луцької міської ради виділили майже 1,5 мільйона гривень на розміщення інформації у медіа протягом півроку. З цієї суми приватний телеканал, який належить Ігорю Палиці отримав понад півмільйона гривень. 

Про це дізналося інтернет-видання «Волинь Online», перевіряючи, чи ефективно витрачають громади Волині кошти на інформування та співпрацю з медіа та з якими саме.

Зокрема, з бюджету Луцької міської територіальної громади на розміщення інформації у ЗМІ з 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року виділили 1,494 мільйона гривень. З цих коштів 577 тисяч гривень дісталося для ДП ТРК «Аверс».

Тобто кошти платників податків замість більш ефективного використання пішли для телеканалу, який неодноразово порушував журналістські стандарти: сюжети «Аверсу» часто є маніпулятивними та порушують журналістські стандарти (про це неодноразово публікувалися висновки Комісії з журналістської етики).

Нагадаємо, офіційно серед формальних власників ТРК «Аверс» вказана Наталія Московка, яка є керівницею телеканалу. Однак, наприклад, юридично та фізично компанія розташована в офісній будівлі ПрАТ «Енко». Як свідчать дані аналітичної системи «YouControl», це підприємство, яким володіє родина Ігоря Палиці: його батько Петро Палиця, син Захар Палиця та колишня дружина Оксана Палиця. А також «Аверс» постійно піарить Ігоря Палицю, його фонд «Тільки разом», депутатів партії «За Майбутнє» тощо.

Нижче подаємо детальніше інформацію, скільки і кому платили коштів з міського бюджету.

Зокрема управління інформаційної роботи заплатило 487,395 тисячі гривень для газети «Луцький замок», 65,699 тисячі гривень – для ДП ТРК «Аверс», 44,424 тисячі гривень – для «12 канал» («Слово Волині»). Департамент освіти – 43,828 тисячі гривень –  для «Луцький замок», 49 тисяч – для «Аверс». Управління охорони здоров’я – 32,39 тисячі гривень – для «Луцький замок», 61,968 тисячі – для «Аверс». Департамент соціальної політики – 35,903 тисячі гривень – для «Луцький замок», 48,169 тисячі гривень – для «Аверс». Управління соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді заплатило 20,894 тисячі гривень – для «Луцький замок», 66,049 тисячі гривень – для «Аверс». Департамент культури – 35,611 тисячі гривень – для «Луцький замок», 47,285 тисячі гривень – для «Аверс». Департамент молоді та спорту – 30,671 тисячі гривень –  для «Луцький замок», 41,05 тисячі гривень – для «Аверс». Департамент житлово-комунального господарства – 42,687 тисячі гривень – для «Луцький замок». Департамент муніципальної варти – 13,512 тисячі гривень – для «Луцький замок», 44,25 тисячі гривень – для «Аверс». Управління капітального будівництва – 1,798 тисячі гривень – для «Луцький замок», 44,479 тисячі гривень – для «Аверс». Відділ управління майном міської комунальної власності – 24,472 тисячі гривень – для «Луцький замок». Департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку –  25,333 тисячі гривень – для «Луцький замок», 62,562 тисячі гривень – для «Аверс». Департамент фінансів, бюджету та аудиту – 77,524 тисячі гривень – для «Луцький замок», 47 тисяч для «Аверс».

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: