15:10, 14 Грудня 2018

Тарифи на використання зовнішньої реклами у Луцьку не підніматимуть

Сьогодні, 14 грудня, у конференц-залі департаменту ЦНАП відбулася нарада із операторами рекламного ринку за участі радника міського голови Ігоря Поліщука, директора юридичного департаменту Наталії Юрченко, начальника управління підприємництва та реклами Наталії Рибай та інших керівників структурних підрозділів міської ради.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Як відомо, на початку 2018 року у Луцьку збільшили тарифи на розміщення зовнішньої реклами, аби зробити ціни на рекламу економічно обгрунтованими. Це дало можливість додатково залучити до міського бюджету понад 7 млн грн.

Як зазначив на початку Ігор Поліщук, одне із підприємств рекламного ринку – ТОВ “БрендБорд” не погодився сплачувати за оренду засобів зовнішньої реклами за новими тарифами та взявся оскаржувати рішення виконавчого комітету у Волинському окружному адміністративному суді. Після програшу цієї судової справи ТОВ “БрендБорд” звернулося в Львівський апеляційний адміністративний суд зі скаргою на рішення суду першої інстанції. Цю апеляцію задовільнили, тобто рішення виконкому скасували. Але нещодавно з’ясували, що суд був виграний лише завдяки підробці документів адвокатом Олександром Стасюком, який представляв інтереси ТОВ “БрендБорд”.

Директор юридичного департаменту Наталія Юрченко розповіла, у чому була суть підробки. За її словами, представник апелянта ТзОВ “Брендборд” адвокат Олександр Стасюк надав лист Державної регуляторної служби у відповідь на його адвокатський запит про те, що оскаржуване рішення виконкому містить норми регуляторного характеру, на що представники виконавчого комітету вказали, що висновок регуляторної служби базується лише на підставі аналізу одного документу, без врахування попередніх рішень виконкому, які пройшли регуляторну процедуру та на виконання яких прийняте спірне рішення.

У свою чергу, адвокат позивача запевнив суд, що до свого адвокатського запиту він додавав всі згадані рішення виконавчого комітету. Для з’ясування саме цього факту, суд, повернувшись з нарадчої кімнати, оголосив перерву в судовому засіданні, та зобов’язав адвоката надати копію адвокатського запиту від 30.08.2018 вих. 01/08, який він направляв до Державної регуляторної служби.

У перерві між судовими засіданнями Луцька міська рада окремо направила на адресу Державної регуляторної служби лист про надання копії вищевказаного адвокатського запиту та доданих матеріалів. Відповідні документи надійшли в міську раду електронною поштою.

У судовому засіданні 11 грудня 2018 року, порівнявши документи, отримані міською радою з Державної регуляторної служби та ті, що надав адвокат судовій колегії, стало очевидним, що вони містять розбіжності в частині запитуваної інформації, а наданий суду адвокатський запит містить ознаки підробки.

Таким чином, адвокат ТзОВ “Брендборд”, подавши завідомо неправдиві дані, ввів в оману колегію суддів, яка не надала належної оцінки цьому факту.

На підробці відсутні будь-які відмітки про отримання, запит відрізняється за змістом від оригіналу. Саме цей запит подали в судовому засіданні суду як такий, що подавався до Державної регуляторної служби.

“З цього приводу Луцька міська рада підготувала звернення до правоохоронних органів, Служби безпеки України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Волинської області для реагування на дії цього адвоката”, – додав Ігор Поліщук.

Аби продовжувати співпрацю із операторами рекламного ринку, запропонували повернути ціни на використання засобів зовнішньої реклами до тарифів, прийнятих на початку 2018 року. Із цією думкою погодилися й рекламісти, присутні на засіданні. Такий напрямок є прийнятним для обох сторін. Варто зазначити, що у випадку, якщо рекламісти будуть звертатися до господарського суду з вимогою відшкодувати збитки, яких вони зазнали через прийняття цього неправомірного рішення, ці збитки будуть відшкодовані. Однак наступного року на розгляд виконкому внесуть рішення про підняття тарифів на рекламу ще на 50 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: