17:31, 23 Березня 2019

Священик, який стріляв по людях біля Луцька, скаржиться на волинського прокурора

В УПЦ МП заявляють, що 22 лютого 2019 року в Луцькому міськрайонному суді розглянули скаргу клірика Свято-Миколаївського храму УПЦ ієрея Романа Гелети на бездіяльність прокурора Волинської області. Службовець не вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, що стосувались ряду кримінальних правопорушень щодо громади УПЦ села Жидичин.

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії УПЦ МП.

“11 лютого 2019 року священик звернувся на ім’я прокурора Волинської області з повідомленням про злочин, за яким мало розпочатись досудове розслідування. Згідно зі скаргою заявника, бездіяльність прокурора Волинської області полягала у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінальних правопорушень, передбачених статтею 161 КК України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками); статтею 178 КК України (Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків); статтею 179 КК України (Незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь); статтею 180 КК України (Перешкоджання здійсненню релігійного обряду); статтею 295 КК України (Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку); статтею 296 КК України (Хуліганство); статтею 341 КК України (Захоплення державних або громадських будівель чи споруд); статтею 356 КК України (Самоуправство); статтею 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем); статтею 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу)”, — йдеться у повідомленні прес-служби.

В УПЦ МП заявляють, що внесення скарги до ЄРДР було здійснене за рішенням слідчого судді Луцького міськрайонного суду 22 лютого 2019 року, прокурор Волинської області чи інша службова особа, уповноважена у прийнятті та реєстрації заяв і повідомлень, були зобов’язані внести відомості до ЄРДР за заявою Романа Гелети та розпочати досудове розслідування.

Нагадаємо, 9 лютого 2019 року Свято-Миколаївська релігійна громада села Жидичин вирішила перейти до ПЦУ. 22 лютого сталася стрілялина біля храму.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: