20:40, 21 Лютого 2020

Суд дозволив ДБР здійснити примусовий допит екс-президента Петра Порошенка

Печерський суд Києва дозволив Державному бюро розслідувань здійснити примусовий привід екс-президента Петра Порошенка на два допити у ДБР — 28 лютого і 6 березня.

Про це повідомляє “Українська правда”.

Згідно з цим рішенням, Порошенка кличуть на допит у справі, порушеній 27 червня 2019 року за ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст. 367 (службова недбалість) і ч.2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу.

На цю новину відреагував адвокат Порошенка Ігор Головань. Він заявив, що це рішення було “таємне”, і суд не повідомив Порошенка про своє засідання, як цього вимагає закон.

Крім того, адвокат вважає, що таке рішення мав ухвалювати не Печерський суд, а Шевченківський.

“Такий поспіх і повне нехтування законом можна пояснити лише політичним тиском з боку Офісу президента, який — принагідно нагадуємо – задокументований на так званих “плівках Труби”, — написав на своїй сторінці у “Facebook” Головань.

Адвокат упевнений, що сплеск активності правоохоронців присвячений до чергової закордонної поїздки Петра Порошенка, яка запланована на 25 лютого.

“Це є очевидною ознакою прямого негласного і незаконного стеження за Порошенком з боку чинної влади. Це те, що називають “поліцейською державою”.

Це “рішення” порушує практику Європейського суду з прав людини і буде нами оскаржено, ми також подамо скаргу до Вищої ради правосуддя на притягнення судді до відповідальності”, — зазначає Головань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: