20:56, 31 Серпня 2018

Студентка Лесиного вишу перемогла у конкурсі студентських журналістських робіт

Студентка факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Марія Смик здобула перемогу у конкурсі студентських журналістських робіт (категорія «Письмові роботи»), який приурочено до 70-річчя Декларації прав людини та 20-річчя Національної інституції з прав людини в Україні.

Про це йдеться на сайті Центру інформації про права людини.

Місія конкурсу – привернути увагу молодих журналістів до проблеми дотримання прав людини в Україні та сприяти популяризації теми прав людини серед журналістів.

Організаторами конкурсу виступили Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центр інформації про права людини, Комісія з журналістської етики, офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Програма розвитку ООН в Україні (представники кожної з організацій входили до складу журі конкурсу). Його результати були оголошені 29 серпня під час фестивалю «Праволюдяність: Mediafest».

Загалом у конкурсі взяли участь студенти із 17 університетів України, всього подали 47 журналістських робіт.

За тематикою майбутніх журналістів та журналісток найбільше цікавило включення в суспільство людей з інвалідністю, недискримінація ЛГБТ-осіб, протидія домашньому насильству, свобода вираження поглядів, надання паліативної допомоги та інше.

Переможницями конкурсу в категорії «Письмові роботи» стали:

– Диплом 1-го ступеню – Марія Смик, студентка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (кафедра соціальних комунікацій), м. Луцьк.

– Диплом 2-го ступеню – Катерина Завадська, студентка Донецького національного університету імені Василя Стуса (філологічний факультет, спеціальність «Журналістика»), м. Вінниця.

– Дипломи 3-го ступеню – Ірина Ладика, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка (кафедра нових медій факультету журналістики), м. Львів. Анна Семенків, студентка Тернопільського педагогічного університету імені Гнатюка (кафедра журналістики факультету філології та журналістики) м. Тернопіль. Діана Кермач та Оксана Чорна, студентки Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича (кафедра журналістики) м. Чернівці.

«Більшість студентів, досліджуючи обрану тему, часто спиралися на свій власний досвід. І ці співпереживання допомагали розкрити проблему емоційно сильно. Такі статті й візуальні роботи викликають довіру, ними хочеться поділитися в соціальних мережах, щоб прочитали інші», – прокоментувала член журі конкурсу, журналістка Центру інформації про права людини Ірина Виртосу.

Критерії оцінювання журналістських робіт включили професіоналізм, змістовність та повноту викладу матеріалу, жанрову відповідність, формулювання заголовку, відповідність теми конкурсу, оригінальність авторського задуму, актуальність провідної ідеї й аргументованість позиції та чутливість лексики.

Конкурс студентських робіт є продовженням Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики, яка у вересні 2017 року була ініційована Інститутом журналістики, Центром інформації про права людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Ініціатива впроваджується у рамках проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015–2018 рр.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: