17:47, 22 Березня 2019

Студенти навели лад на території колишнього ботанічного саду. ФОТО

22 березня студенти біологічного, географічного та хімічного факультетів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки взяли участь у прибиранні території колишнього Луцького ботанічного саду разом із керівництвом Волинської ОДА.

Про це йдеться на сайті Лесиного вишу.

Як розповів присутній на толоці голова облдержадміністрації Олександр Савченко, про те, що територія знаходиться в захаращеному стані, він довідався від лучан й одразу вирішив зреагувати: «Ми звернулися до наших друзів – ректорату Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Волинського центру зайнятості, аби разом із нами зібрати тут сміття. Незважаючи на те, що університет відмовився від ботанічного саду, оскільки значна його територія забудована, як бачите, сьогодні молодь і керівництво університету активно зреагували на наше прохання. І я щиро вдячний їм за це!»

Тож представники влади та студенти разом збирали різноманітне сміття й гілля до пакетів, а потім централізовано зносили до комунальних машин для вивезення на сміттєзвалища.

Нагадаємо, що 2011 року співробітники ботанічного саду Національної академії наук України, дослідивши територію, зробили висновок, що категорії ботанічного саду вона більше не підлягає. Університет звернувся до міської ради з проханням вивести цю ділянку з-під його підпорядкування.

СНУ отримав територію під ботанічний сад на вулиці Потебні площею 10 га. Нині саме там розташований ботанічний сад університету, який має назву «Волинь». Проект реконструкції цієї території розроблено колективом біологічного факультету та німецькими фахівцями з Вищої технічної школи Східна Вестфалія – Ліппе.

Адміністрацією СНУ імені Лесі Українки заплановано ще дві толоки – на території ботанічного саду «Волинь» і колишньої військової частини на вул. Володимирській, 1, яка передана закладу вищої освіти для спорудження студентського містечка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: