08:15, 30 Червня 2022

Столтенберг заявив, Китай – не противник НАТО, але союзники мають «тримати очі відкритими»

Китай не є противником для Альянсу, але союзники по НАТО мають тримати очі відкритими на виклики, що йдуть від Китаю для безпеки регіону.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Мадриді під час прес-конференції, передає кореспондент «Укрінформу».

«Ми переживаємо еру стратегічної конкуренції. Ми бачимо поглиблення стратегічного партнерства між москвою і Пекіном. Наступальна політика Китаю має наслідки для безпеки союзників та наших партнерів. Китай суттєво наростив свої військові сили, включаючи ядерну зброю, залякує сусідів і погрожує Тайваню. Він вкладає масовані інвестиції у критичну інфраструктуру, в тому числі у країнах-союзницях, проводить стеження та контроль за власними громадянами з використанням розвинутих технологій, поширює російську брехню та дезінформацію», – заявив Столтенберг.

Він окремо наголосив, що Китай не є противником для НАТО, але союзники мають «тримати очі відкритими» щодо викликів, які він становить.

«Ми маємо стояти поряд з нашими партнерами, щоб зберегти міжнародний порядок, що заснований на правилах, глобальну систему, що заснована на нормах і цінностях, а не грубому насильстві. НАТО буде нарощувати співробітництво з Індо-Тихоокеанськими партнерами, включаючи кібернетичну безпеку, нові технології, морську безпеку, кліматичні зміни та протидію дезінформації. Ці глобальні виклики потребують глобальних рішень», – зазначив керівник НАТО.

Він нагадав, що союзники по Альянсу ухвалили новий широкий пакет допомоги для України, який дасть змогу посилити країну у довгостроковій перспективі. Лідери країн НАТО погодилися також нарощувати політичну та практичну підтримку всіх інших партнерів, що перебувають під ризиком російської агресії, включаючи Боснію і Герцеговину, Грузію і Молдову. Альянс допоможе їм у розбудові власних спроможностей та зміцненні стійкості перед зовнішніми загрозами.

Столтенберг також зазначив, що у сучасних умовах рівень співробітництва між НАТО і Євросоюзом сягнув «безпрецедентного рівня», і сторони мають намір нарощувати зусилля у цьому напрямку.

Як повідомлялося, 28-30 червня у Мадриді відбувається саміт НАТО. Глави держав та урядів розглядають шляхи посилення політики стримування й оборони, розвитку оборонних спроможностей Альянсу у новій ситуації з безпеки, що склалася після неспровокованого вторгнення росії в Україну.

Уперше в історії Альянсу відбулося спільне пленарне засідання саміту за участю партнерів з Індо-Тихоокеанського регіону – Австралії, Японії, Нової Зеландії та Республіки Корея. У цій зустрічі також взяли участь лідери інших ключових партнерів НАТО – ЄС, Грузії, Фінляндії і Швеції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: