16:27, 16 Грудня 2021

Столтенберг наголошує, що не НАТО, а Росія є агресором

Не НАТО, і не співробітництво альянсу із Україною створюють загрози для Росії, навпаки, – це Росія наразі є агресором та мусить змінити свою поведінку відносно сусідів та припинити порушення міжнародних договорів.

Про це сьогодні у Брюсселі під час прес-конференції за підсумками зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Наше співробітництво з Україною є оборонним, воно жодним чином не несе загроз для Росії. Агресором є Росія. Це Росія використала військові сили проти України, та анексувала її частину – Крим у 2014 році, це вона продовжує дестабілізувати схід України. Зараз ми бачимо потужне військове нарощування (російських сил – ред.) в Україні та навколо неї, з боєготовими військами, з броньованими підрозділами, із бойовими танками, з сучасним обладнанням. Це є абсолютно невиправданим, підриває безпеку України, але також безпеку Європи. Тож це Росія має змінити свою поведінку, це Росія має змінити свій курс», – наголосив керівник альянсу.

Він зауважив, що особливу тривогу викликає та обставина, що така поведінка Росії є тенденцією, що існує вже протягом багатьох років. Оскільки це Росія вдерлася до сусідів, до Грузії й України, порушила ключові міжнародні договори у сфері контролю над озброєнням, такі як ДРМСД, що забороняв всі ракети малої та середньої дальності. Саме Росія розгорнула у Європі нові ракети, що здатні нести ядерну зброю.

«Ми закликаємо Росію зробити зворотний крок, крок до деескалації. Ми чітко зазначили, що шкодуємо з приводу такого розвитку, і хочемо бачити інший шлях та розвиток подій в Європі. Ми будемо продовжувати шукати кращих відносин та змістовного діалогу з Росією. Ми готові сідати за стіл, та обговорювати заходи щодо зміцнення довіри, контролю над озброєнням, прозорості, зниження ризиків, – всіх тих багатьох питань, що можуть скоротити ймовірність інцидентів, нещасних випадків або навіть військового конфлікту в Європі. Але ми ніколи не підемо на компроміс навколо головного принципу – поваги до суверенітету та територіальної цілісності всіх європейських держав, включаючи, безумовно, Україну», – підкреслив Столтенберг.

«Ми не допустимо компромісів щодо права України обирати свій шлях, ми не будемо допускати компромісів щодо права НАТО захищати та обороняти всіх своїх союзників. І ми не допустимо компромісів в тому, що НАТО має партнерство з Україною. Таке партнерство є важливим і для нас, і для України, як суверенної держави. НАТО, як альянс 30 демократій, має право тісно співпрацювати із таким близьким партнером, як Україна», – додав Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу.

Як вже повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський здійснив дводенний візит до Брюсселя. Вчора він взяв участь у саміті Східного Партнерства та провів низку двосторонніх зустрічей із лідерами європейських країн та керівниками євроінституцій. Сьогодні відбулися переговори української делегації у штаб-квартирі НАТО, в ході яких, зокрема, обговорили ситуацію навколо концентрації російських військ на окупованих територіях України та вздовж її кордонів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: