13:09, 01 Червня 2019

Столична поліція перекрила надходження до України підроблених ліків для онкохворих

Працівники столичної поліції проводять слідчі дії і обшуки на об’єктах в Києві і Київській області у справі про фальсифікацію медичних препаратів для онкохворих.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

“Заходи проходять у рамках кримінальних проваджень за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.191 КК України “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”, ч.2 ст.321-1 КК України “Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів”, а також за ч. 3 ст. 212 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України”, — йдеться в повідомленні.

Правоохоронці встановили, що поза митним контролем, на територію України здійснювалася доставка фальсифікованого медичного препарату Keytruda (Кітруда, виробництва США та Австрії), а також його кустарне виготовлення і подальша реалізація як на території України, так і за її межами.

Трьох осіб 31.05.2019 затримали в порядку ст. 208 КПК України, після документування факту незаконної реалізації 6 флаконів фальсифікованого лікарського засобу Keytruda (Кітруда) на загальну суму близько 7 тисяч доларів США.

На даний час проводяться першочергові слідчі дії, за результатами яких особам буде повідомлено про підозру у вчиненні злочинів. Прокурорами готуються клопотання до суду про обрання затриманим запобіжних заходів. Вживаються заходи, спрямовані на встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до вчинення вказаних злочинів.

Наразі під час проведення обшуків, які ще тривають, вже виявлено та вилучено, за попередніми даними, фальсифіковані медикаменти на мільйони гривень. Остаточна їх вартість буде встановлена досудовим розслідуванням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: