13:09, 28 листопада 2020

Степанов заявив, що на тижні побачимо, чи вдалося зупинити «ураганну динаміку COVID-19»

Міністерство охорони здоров’я наступного тижня проведе аналіз результатів від запровадження в Україні карантину вихідного дня.

Про це глава МОЗ Максим Степанов сказав на брифінгу 28 листопада, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

“До якої міри ми дотримувалися всіх карантинних заходів, в тому числі карантину вихідного дня, ми побачимо вже наступного тижня, коли проаналізуємо всі цифри, які від початку введення саме таких карантинних обмежень діяли в нашій країні. Ми побачимо, чи вдалося нам збити, дійсно, цю ураганну динаміку зростання кількості хворих на COVID-19. Зараз попередньо ми бачимо, що все ж таки, якщо виходити з тих прогнозів, математичних моделей, які були, нам трішечки вдалося, дійсно, зупинити таке шалене зростання кількості інфікованих. Але все ж таки, будьмо відверті, нам дуже важливо дотримуватися до кінця всіх протиепідемічних заходів, чого зараз нам ще бракує “, – сказав міністр.

Він наголосив, що протиепідемічні заходи – найдієвіший спосіб боротьби з епідемією та зростанням кількості інфікованих.

“І тут дуже проста логіка, дуже простий механізм — COVID передається повітряно-крапельним шляхом. І якщо люди між собою не контактують, то знижуються ризики інфікування. І, як наслідок, зменшується кількість людей, які можуть захворіти на COVID-19. Дуже важливо саме дотримуватися цих заходів. У ці вихідні давайте їх дотримуватися”, – закликав міністр охорони здоров’я.

11 листопада Кабінет Міністрів запровадив в Україні карантин вихідного дня – з 14 до 30 листопада. Згідно з постановою уряду, з 00 годин суботи до 00 годин понеділка додатково до обмежень, які передбачені у будні дні, забороняється: приймання відвідувачів у закладах громадського харчування – барах, ресторанах, кафе. Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів також під забороною. У цей період закриті торговельно-розважальні центри та інші заклади розважальної сфери, заклади культури, які проводять культурно-масові заходи. На території всієї країни установлені обмеження помаранчевого рівня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: