11:09, 22 Лютого 2024

Старости п’яти старостинських округів Луцької громади прозвітували про виконану роботу за минулий рік

Старости п’яти старостинських округів Луцької громади прозвітували про виконану роботу за минулий рік.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

У своїх звітах старости старостинських округів акцентували на тому, що вдалося зробити за 2023 рік і на найактуальніших питаннях, що потребують вирішення вже цього року. Крім того, вони подавали свої пропозиції до Програми соціально-економічного розвитку та до проєкту бюджету Луцької міської територіальної громади в частині фінансування програм, що будуть реалізовуватися на території їх старостинських округів.

Отож, основними напрямками діяльності у звітному періоді Заборольського старостинського округу, до якого входять села Забороль, Антонівка, Великий Омеляник, Всеволодівка, Олександрівка, Одеради, Городок, Сьомаки, Шепель, Заболотці, Охотин були: розвиток та експлуатаційне утримання об’єктів інфраструктури на території старостинського округу, забезпечення благоустрою населених пунктів, вирішення соціальних питань жителів громади. Жителів старостинського округу постійно залучають до збору продуктів харчування, засобів гігієни, одягу, грошових коштів для придбання автомобілів, дронів та іншого спорядження для потреб ЗСУ. За словами старости Валерія Боярського, цього року необхідно завершити добудову Заборольської школи.

До Жидичинського округу входять 6 населених пунктів: Жидичин, Кульчин, Липляни, Озерце, Клепачів, Небіжка. Старостою Жидичинського округу Луцької громади є Галина Матвіюк. За її словами серед найважливішого, що вдалося реалізувати минулого року в старостинському окрузі це: поточний ремонт вулиць, поточний ремонт елементів дитячих та спортивних майданчиків, зупинок автотранспорту, значна робота проводилась на підтримку ВПО та допомогу ЗСУ, у селі Небіжка почав функціонувати маршрут “Окружна – Небіжка”, забезпечили населення сміттєвими баками на умовах співфінансування, на базі Свято-Миколаївського чоловічого монастиря створили добровільну пожежну команду Жидичинського старостинського округу.

У Княгининку в 2023 році здійснили поточний ремонт дорожнього покриття вулиць п’яти населених пунктів, облаштували зупинку громадського транспорту на вулиці Героїв України в селі Рокині. У 2023 році частково запрацював ФАП в селі Брище. Проблемним залишається відновлення роботи аптеки в смт Рокині. У 2023 було вирішено багаторічне питання щодо якості питної води в селі Брище. Комунальне підприємство “Луцькводоканал” встановило інноваційну модульну станцію Organik M-200, яка забезпечить чистоту і високу якість питної води. Жителів старостинського округу постійно залучають до збору продуктів харчування, засобів гігієни, грошових коштів для придбання автомобілів, запчастин та іншого спорядження для потреб ЗСУ. На сьогодні проблемним залишається питання транспортного сполучення сіл Буків, Милушин з містом Луцьк. Важливим залишається трансформація закладів культури сіл та селища у сучасні осередки надання культурних послуг. Староста Княгининського округу, до якого входять 9 сіл: Княгининок, Буків, Зміїнець, Милушин, Милуші, Моташівка, Сирники, Брище та смт Рокині), – Валерій Войнаровський.

Марія Якубовська (Боголюбський старостинський округ включає села Боголюби, Богушівка, Тарасове, Іванчиці, Озденіж) у своєму звіті окреслила основні напрямки діяльності, а це: вирішення соціальних питань жителів старостату, забезпечення розвитку інфраструктури, збір та передача коштів на підтримку ЗСУ, на підтримку сім’ї загиблого, збір продуктів харчування для ЗСУ та жителів звільнених від окупації територій, виготовлення маскувальних сіток. Проводилась робота з працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Цього року необхідно зробити: освітлення вулиць, перекриття даху клуба в селі Іванчиці й даху та утеплення КЗЗСО “Боголюбський ліцей № 30”, благоустрій територій, облаштування тротуарів та поточні ремонти вулиць.

У Прилуцькому старостинському окрузі (села Прилуцьке, Дачне, Жабка, Сапогове) минулого року вдалося здійснити ґрейдерування та підсипання доріг, розпочато поточний ремонт дороги на вулиці Молодіжна в селі Прилуцьке. На базі ліцею на постійній основі силами педагогів, учнів, батьків та жителями громади плетуться маскувальні сітки, виготовляються окопні свічки, формуються продуктові набори з сухофруктів. Нагальною потребою, за словами староста Петра Сущука, залишається ремонт актової зали Будинку культури в селі Прилуцьке. Велика потреба є у продовженні поточних ремонтів доріг населених пунктів старостату асфальтовим покриттям. Особливо важливим це питання є для жителів населених пунктів Сапогове та Жабка, оскільки пов’язане з регулярним курсуванням автобуса по маршруту № 19.

Заслухали на пленарному засіданні 56-ї сесії обранці громади і інформацію керівника Луцької окружної прокуратури Юрія Луцика щодо стану законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадської безпеки і порядку та результати діяльності на території Луцької міської територіальної громади за 2023 рік та інформацію начальника Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області Володимира Костанюка щодо стану законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадської безпеки і порядку та результати діяльності на території Луцької міської територіальної громади за 2023 рік.

Звіти про роботу старост старостинських округів за 2023 рік депутати Луцької міської ради взяли до відома.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: