21:59, 22 Лютого 2020

США звинувачують Росію в організації масштабної кампанії дезінформації про коронавірус

В США офіційні представники державних органів заявляють, що Москва стоїть за масштабною кампанією з дезінформації та нагнітання паніки довкола коронавірусу.

Про це інформує “Укрінформ” із посиланням на “AFP”.

“Тисячі облікових записів у соціальних медіа, пов’язані з РФ, розпочали скоординовані зусилля з поширення паніки щодо нового коронавірусу, ускладнюючи глобальні зусилля у боротьбі з епідемією”, — повідомляють американські посадовці.

Як зазначають, пов’язані з РФ акаунти у “Twitter”, “Facebook” та “Instagram” поширюють дезінформацію про вірус COVID-19, спрямовану проти влади США. Це очевидна спроба завдати шкоди іміджу США у світі.

“Мета РФ — посіяти розбрат та підірвати американські інституції та суспільство зсередини, в тому числі за допомогою прихованих піар-кампаній”, — заявив заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер.

Відзначається, що фейки створюються англійською, французькою, іспанською, італійською та німецькою мовами, а серед поширюваної росіянами дезінформації — ідея про те, що вірус створили у США для «ведення економічної війни з Китаєм». Один з меседжів цієї дезінформаційної кампанії Москви — що COVID-19 нібито є «біологічною зброєю, розробленою ЦРУ».

Як повідомлялося, станом на ранок 22 лютого від коронавірусу COVID-19 у світі померло вже 2360 осіб, кількість інфікованих сягнула 77 661 особи.

В Україні, за інформацією МОЗ, не зафіксували жодного підтвердженого випадку захворюванням на коронавірус COVID-19.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: