17:55, 16 Лютого 2023

США та союзники оцінили можливості нового масштабного наступу рф

США та їхні союзники скептично ставляться до того, що москва досягла можливості захоплення та утримання нових територій, попри збільшення чисельності військ росії.

Про це повідомляє CNN з посиланням на високопоставлених осіб США, Великої Британії та України, передає «Укрінформ».

Високопоставлений військовий чиновник США зазначає, що наступ росії — «швидше бажане, ніж дійсне».

“Малоймовірно, що російські війська будуть особливо краще організовані, і тому малоймовірно, що вони будуть особливо успішними, хоча вони, схоже, готові відправити більше військ у “м’ясорубку”, — сказав високопоставлений британський чиновник.

За оцінками збройних сил США, військам росії знадобиться час до травня, щоб відновити достатню міць для тривалого наступу.

Наразі США вважають вірогідним, що російські сили переміщуються раніше, ніж вони до цього підготувалися, через політичний тиск з боку кремля.

Повідомляється, що хоча українські офіційні особи б’ють на сполох з приводу нових атак росії на сході, українська сторона також скептично ставиться до можливостей рф в її нинішньому стані.

«Вони накопичили достатньо живої сили, щоб узяти одне або два невеликих міста на Донбасі, але це все. Не вражає, порівняно з почуттям паніки, яке вони намагалися створити в Україні», – сказав високопоставлений український дипломат.

Оскільки цього місяця наближається перша річниця повномасштабного вторгнення рф, Україна продовжує чинити тиск на західних лідерів, щоб вони надали більш досконале озброєння для захисту та відсічі проти росії. У січні США, Британія та Німеччина погодилися відправити сучасні бойові танки, але тепер Україна наполягає на винищувачах і ракетах великої дальності.

Раніше цього місяця Президент України Володимир Зеленський попередив, що росія концентрує свої сили та готується до спроби реваншу не лише проти України, але й проти вільної Європи та вільного світу. За його словами, новий російський наступ уже розпочався.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив 14 лютого у Брюсселі, що США не бачать ознак того, що росія “нарощує свою авіацію” напередодні повітряної операції проти України.

«З точки зору того, чи накопичує росія свою авіацію для масованої повітряної атаки, ми зараз цього не бачимо. Ми знаємо, що росія має значну кількість літаків та багато можливостей. Саме тому ми наголошуємо, що нам потрібно зробити все можливе, щоб Україна отримала якомога більше можливостей протиповітряної оборони», – зазначив він.

Остін також сказав, що очікує, що Україна «проведе наступ десь навесні».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: