08:44, 22 Лютого 2023

США продовжують вважати, що Пекін планує надати росії летальну допомогу

Попри заяви офіційного Пекіна про відсутність планів щодо передачі летальної військової допомоги росії, Сполучені Штати продовжують наполягати, що Китай не лишив цих намірів.

З такою заявою виступив в вівторок у інтерв’ю грецькому “Mega TV” державний секретар США Ентоні Блінкен, — передає “Укрінформ”.

«Що стосується Китаю, ми продовжуємо дотримуватися того, що я сказав, а також інші (офіційні особи США – ред.) заявили в останні дні», — зауважив глава американської дипломатії.

Він нагадав, що занепокоєння американської сторони ґрунтувалися на розвідувальній інформації про те, що Китай розглядає можливість надавати летальну допомогу росії у її війні проти України.

«Це був би жахливий крок, але не лише з нашої точки зору, з точки зору багатьох інших країн Європи та за її межами. Тому я сподіваюся, що Китай не піде на цей крок», — зауважив державний секретар США.

Він також підкреслив, що Сполучені Штати продовжують уважно спостерігати за діями китайської сторони в цьому контексті.

Вперше офіційні особи США заявили про плани КНР надати летальну допомогу росії минулого тижня. У вівторок китайське МЗС назвало це неправдивою інформацією та заявило, що не зважатиме на вказівки, примус і тиск ззовні щодо відносин між Пекіном і російською стороною.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: