08:14, 16 Січня 2022

США підготували 18 сценаріїв на випадок вторгнення військ РФ в Україну

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Сполучені Штати підготували різні сценарії на випадок можливого російського військового вторгнення до України.

Про це вона заявила в інтерв’ю «Financial Times», передає «Укрінформ» з посиланням на «Daily News».

“Адміністрація президента США Джо Байдена підготувала 18 різних сценаріїв на випадок можливого російського вторгнення до України”, – підкреслила Нуланд й уточнила: “Я не збираюся заздалегідь розповідати вам про ці 18 різних сценаріїв”.

За її словами, у разі вторгнення відповідь буде дуже швидкою.

“Скажу лише, що ми з союзниками готові дуже швидко дати відповідь, якщо РФ піде на якийсь агресивний крок”, – сказала Нуланд.

Нуланд підкреслила, що санкції проти Москви з боку США та європейських країн можуть відрізнятися. “Іноді нам важче щось зробити, ніж Європі, а іноді навпаки”, – сказала вона.

Водночас заступниця держсекретаря США наголосила, що Вашингтон наразі веде перемовини з європейськими союзниками щодо можливої відповіді на дії Москви, що враховувала б інтереси “громадян Західних країн”.

Москва висунула вимогу Північноатлантичному альянсу, зокрема, щодо позбавлення України та Грузії перспектив членства в НАТО, офіційно оголошених у 2008 році, під час Бухарестського саміту. Натомість після проведення останніх переговорів з росіянами цього тижня генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не відмовлятиметься від своєї політики відкритих дверей для інших держав.

Цього тижня в Європі відбулися численні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що виникла внаслідок концентрації російських військ поблизу кордонів України та на її тимчасово окупованих територіях. Однак переговори західних країн з РФ завершилися очікувано без зрушень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: