19:04, 11 Грудня 2021

Спортсменка з Волині стала десятиразовою чемпіонкою світу із шашок

Шашкістка Людмила Ведерко стала десятиразовою чемпіонкою світу.

Про це повідомляє Волинський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

Ні для кого не секрет, що на Волині багато сильних спортсменів, які неодноразово показували свою майстерність та силу духу на відповідальних світових, міжнародних та всеукраїнських змаганнях. Наші спортсмени – це гордість, сила та незламність духу.

Десятиразова чемпіонка світу Людмила Ведерко – Заслужений майстер спорту України з шашок, розпочинала свою спортивну кар’єру у м. Бахмут Донецької області з занять шахами та шашками, згодом – настільним тенісом і легкою атлетикою. У зв’язку з зайнятістю на роботі вона тимчасово припиняла виступи на змаганнях, але через певні проміжки часу все одно поверталася до спорту.

Раніше грала в турнірах серед здорових, але отримала травму, через що була змушена перейти до спорту осіб з інвалідністю. Тим не менш, Людмила і зараз, за можливості, змагається у чемпіонатах та турнірах з шашок серед здорових спортсменів.

Після одержання травми почала посилено тренуватися під керівництвом Заслуженого тренера України Дмитра Мударісова і результати спортсменки сягнули міжнародного рівня. Тоді Людмила стала чемпіонкою світу з шашок серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату (2015 р., Болгарія), а у 2016 та 2017 роках вдруге та втретє підтвердила свій титул.

З 2018 року Людмила проживає і працює у місті Луцьку, куди була змушена переїхати, у зв’язку з тимчасовою окупацією території Донбасу. За цей період Людмила зуміла підтвердити звання чемпіонки світу і виборола золоті медалі в класичних шашках і швидких шашках (рапід) серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату (2018 рік, Польща).

Не менш успішним для спортсменки став і 2019 рік, у якому Людмила Ведерко вкотре стала чемпіонкою світу з швидких шашок та срібною призеркою з шашок-100 (Польща), чемпіонкою Європи з шашок-100 у особистому і командному заліках та срібною призеркою з швидких шашок (Польща), чемпіонкою України з шашок-100 серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату (м. Луцьк).

У зв’язку із карантином, 2020 рік виявився менш продуктивним. Змагання не проводилися, і спортсмени тренувалися та удосконалювали свої навики вдома.

Також, Людмила брала участь серед ветеранів на чемпіонаті Європи, та стала чемпіонкою.

2021 року – спортсменка брала участь у двох чемпіонатах світу: у м. Кранево (Болгарія) чемпіонат світу з шашок-64, де виборола золото у швидких (рапід) та класичних шашках та у м. Анталія (Туреччина) чемпіонат світу з шашок-100, де виборола золото у швидких (рапід), класичних та 1 командне місце.

Підсумовуючи усі зайняті спортсменкою місця від початку кар’єри, виходить, що шашкістка стала десятиразовою чемпіонкою світу.

Людмила Ведерко є постійною учасницею чемпіонатів України з шашок серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та багаторазовою їх чемпіонкою, а також активною учасницею чемпіонатів області з видів спорту осіб з інвалідністю та обласних фізкультурно-оздоровчих фестивалів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: