21:18, 08 листопада 2021

Співробітники поліції входять до двох груп, які на Волині перевіряють наявність COVID-документів у закладах

Перші перевірки відбулися уже сьогодні: порушень наразі не виявили.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

Дві групи за участю працівників ОДА, поліції, Держпродспоживслужби, медиків сформували сьогодні при облдержадміністрації. Їхнє завдання – перевіряти, чи дійсно всі працівники вакциновані на 100 % та чи дотримуються відповідних правил «червоної» зони відвідувачі. Порушення цих правил тягне за собою адміністративну відповідальність і накладення штрафу від 17 тис грн.

Нагадаємо, що, відповідно до постанови Уряду №1236, поліцейські слідкують за дотриманням карантинних обмежень під час епідемії коронавірусу. Згідно з п.18 цієї постанови, поліцейські мають право проводити вибіркову перевірку документів, а також документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби.

З 21 жовтня працівники поліції перевіряли наявність сертифікатів у тих місцях, де їх вимагали, а саме, в громадському транспорті міжобласного значення, від сьогодні перевіряють також різні заклади та масові заходи. Тому поліція рекомендує вакцинуватись усім громадянам, а власникам суб’єктів господарської діяльності – здійснювати перевірку відвідувачів і дбати, щоб персонал був щепленим.

Разом з тим, правоохоронці продовжують роботу щодо виявлення підроблених COVID-документів. За останні кілька днів нових фактів не було, однак збільшилась кількість епізодів по вже відкритих кримінальних провадженнях.

Упродовж 2021 року розслідувалося 74 кримінальні провадження про 254 кримінальні правопорушення, пов’язаних з підробкою результатів ПЛР-тестів, довідок про щеплення від COVID-19, міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів.

Усього до суду скерували 52 кримінальні провадження на 219 епізодів щодо 52 осіб, з них: – у 37 кримінальних провадженнях на 70 епізодів особам повідомили про підозру щодо підробки міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів (ст.358 КК України);  – у 15 кримінальних провадженнях на 149 епізодів особам повідомили про підозру щодо підробки результатів ПЛР-тестів (ст.358 Кримінального кодексу України).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: