23:56, 28 Березня 2019

Спікер Волинської єпархії УПЦ МП заявив, що на Волині «поняття свободи віросповідання має однобокий характер»

На Волині поняття свободи віросповідання має однобокий характер і застосовується тільки до тих, хто угодний чинній владі, вважає спікер Волинської єпархії УПЦ МП Олег Точинський.

Під час прес-конференції «УПЦ у березні: реакція міжнародних організацій, судові позови, релігійні конфлікти в регіонах – цифри і факти» він заявив, що Волинська область сьогодні посідає перше місце з відпрацювання сценаріїв захоплення храмів УПЦ МП. Про це повідомляють на сайті «Спілки православних журналістів».

«Ми – громадяни України, у яких є українські паспорти, у яких права, аналогічні правам всіх інших громадян нашої держави, – сьогодні відчуваємо свою незахищеність», – підкреслює священик.

«На жаль, у нашому регіоні поняття свободи віросповідання має однобокий характер і використовується позитивно тільки для тих, хто сьогодні угодний чинній владі і співпрацює у напрямку цих беззаконь. Більш того, представники обласної адміністрації, органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів воліють або ж не реагувати на наші звернення, або реагувати, але дуже цікавим способом», – заявив Олег Точинський.

За його словами, у разі, якщо релігійна громада УПЦ провела збори і підтвердила «вірність канонічній УПЦ», обладміністрація, тим не менш, відмовляє їй у праві на існування, надсилаючи листи, в яких заявляє, що збори пройшли з порушенням законодавства.

«При цьому, збори, які були проведені сторонніми для парафій, далекими від Церкви людьми в якихось місцевих клубах або школах, регіональною владою вважаються правомочними», – продовжив представник Волинської єпархії УПЦ МП.

Наслідком цього стає зняття з реєстрації релігійної громади УПЦ і «захоплення храму».

Священик стверджує, що «рейдери, захоплюючи церкви, вдаються до незаконних дій».

«Щоб потрапити в храм, вони використовують бензопили, болгарки, ломи. Вони привозять людей, які налаштовані зламувати замки у дверях наших храмів. І в більшості випадків все це відбувається в присутності співробітників поліції. Нам відомі випадки, коли поліція навіть ставала в оцеплення, захищаючи тих, хто зламує замки, зрізує храмові двері з петель, як це було в прикладі з селом Жидичин», – говорить Олег Точинський.

За його словами, на прохання зреагувати на правопорушення священики отримують в поліції відповідь: «Пишіть заяви». Але і заяви поліція приймає не завжди.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: