18:52, 03 Жовтня 2023

Сквер Генерала Владислава Андерса постане у Луцьку вже наступного року

Сьогодні, 3 жовтня, у конференц-залі Центру надання адміністративних послуг підбили підсумки конкурсу на кращу ідею облаштування скверу Генерала Владислава Андерса, що на вулиці Ковельській у місті Луцьку. Конкурс оголосили ще у червні Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку та міськрада.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Учасникам, вік яких до 25 років, запропонували композиційними або художніми засобами відобразити ідею популяризації польсько-української історичної спадщини. А також увіковічити постать славетного генерала. Обов’язкова умова проекту — розміщення громадського простору на території скверу, площа якого 0,1404 га.

Після розгляду шести конкурсних проектів, фахове журі обрало переможців: перше місце – Арсен Подоляк, студент ЛНТУ, друге місце – Богдан Станкевич, студент ЛНТУ; третє місце – Пауліна Моравска, м. Краків (Польща). Усі отримають фінансове заохочення, яке забезпечило Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку.

1 (перша) премія – перше місце – грошова винагорода у розмірі 1000 (одна тисяча) євро у гривневому еквіваленті; 2 (друга) премія – друге місце – грошова винагорода у розмірі 600 (шістсот) євро у гривневому еквіваленті; 3 (третя) премія – третє місце – грошова винагорода у розмірі 400 (чотириста) євро у гривневому еквіваленті. Розмір грошової винагороди у гривневому еквіваленті розраховується відповідно до курсу НБУ.

Заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк та Славомір Місяк, Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку особисто вітали переможців архітектурного конкурсу та вручили їм відповідні дипломи, а також грошові сертифікати. Роботи з облаштування скверу у Старому місті, за їх словами, відбудуться уже навесні наступного року.

“Проведення конкурсу ідей — це плюс і для Польщі, і для України. Бо персона Андерса — це історія, яку треба читати нам спільно. Тому ми вирішили дати шанс студентству проявити свою креативність, свій творчий потенціал. Дякую всім, хто відгукнувся, цікавився і не був байдужим. Вірю, що незабаром у нашій Луцькій громаді з’явиться ще один ошатний зелений куточок, який буде приваблювати не лише жителів обласного центру, а й численних туристів”, – сказала на завершення зустрічі Ірина Чебелюк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: