13:04, 22 Грудня 2020

Скільки у 2021 році передбачать на підтримку аграрного сектору Волині

Яким чином  і чи потрібно підтримувати агросектор області, виділяючи кошти з обласного бюджету? На цю тему дискутували учасники бюджетних слухань, в ході яких депутати та керівники підрозділів ОДА-розпорядників коштів спільно аналізують проект обласного бюджету на 2021 рік.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Тема сільського господарства зацікавила майже повний склад постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин.

На захисті галузевого бюджету – начальник управління агропромислового розвитку ОДА Юрій Горбенко.

Згідно із пояснювальною запискою до проекту бюджету, головному розпоряднику  коштів на 2021 рік передбачаються видатки у сумі 3,5 мільйона гривень.

На  реалізацію Комплексної програми розвитку галузі  АПК на 2016-2021 роки передбачено   видатки   загальним   обсягом   700  тисяч гривень, які   за пропозиціями  головного  розпорядника  коштів будуть  спрямовуватися  місцевим   бюджетам для забезпечення співфінансуванням  відповідних заходів  програми.

Кошти  загального  фонду обсягом  300 тисяч гривень заплановані  на  надання  дотації  власникам  особистих селянських господарств,  які  утримують  три  і  більше  корів.  Крім  того, залучаються кошти спеціального фонду (надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва) у сумі  400 тисяч гривень,  які  будуть  спрямовані  на  фінансову  підтримку  заходів  з  корінного поліпшення сінокосів та пасовищ.

На  виконання  заходів  Регіональної  комплексної  програми  підтримки індивідуального  житлового будівництва  на  селі  «Власний  дім»  у проекті рішення на 2021 рік передбачено видатки обсягом  2,8 мільйона гривень, запланованих  від  повернення  коштів,  наданих  для кредитування індивідуальних  сільських  забудовників  в  попередні роки.  За рахунок   цих коштів   планується надати 45 кредитів жителям сільської  місцевості на будівництво (добудову),   придбання   житла   та   проведення інженерних мереж.

Використання   фінансового   ресурсу   передбачається   здійснювати   із залученням  коштів  державного  бюджету  та  на  умовах  співфінансування  з місцевих бюджетів.

Депутати Михайло Макарук, Тарас Щерблюк, Ігор Волошенюк різко розкритикували комплексну програму підтримки АПК, назвавши її неефективною, а, відповідно, виділення фінансового ресурсу на заходи, передбачені в ній, не доцільними.

Тарас Щерблюк вважає, що такі заходи мали би узгоджуватися з місцевими громадами і бюджет повинен дотувати ті сфери сільського господарства, які люди мають намір розвивати і потребують бюджетної підтримки.  Зокрема, йдеться про садівництво, яке на думку, пана Щерблюка могло би активно розвиватися в селах.

Ігор Волошенюк вважає, що бюджет міг би дотувати закупівлю якісного сортового насіння і це також мало би результативніший ефект, ніж виплата власникам корів по 150 гривень бюджетної підтримки.

Депутати говорили про потребу в підготовці нової дієвої програми розвитку сільського господарства і заявляли про свою готовність долучитися до розробки такого грунтовного проекту.

Радник голови обласної ради Михайло Імберовський вважає, що програма буде мати ефект тільки тоді, коли будуть враховані ідеї з територіальних громад.

Не фінансувати нинішню головну аграрну програму області пропонував керівник апарату обласної ради Дмитро Дубняк. Він вважає, що профільне управління виконавчої влади працює вкрай неефективно.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський запропонував профільному управлінню до 4 січня внести пропозиції щодо напрямків нової програми, а до теми фінансування галузі предметніше повернутися в ході другого етапу бюджетних слухань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: