21:10, 21 Травня 2020

Скільки на Волині померло від пневмонії до коронавірусу та чому не повідомляють, скільки хворіли

Влада не може чи не хоче надати інформацію про те, яка кількість волинян хворіла на грип, ГРВІ та пневмонію у минулі роки. Однак надали кількість померлих за 2018 рік.

Кількість хворих та померлих намагалося дізнатися інтернет-видання «Волинь Online», надіславши запити у відповідні структури.

Спочатку в управлінні охорони здоров’я Волинської ОДА відповіли у відповіді на запит, що інформація у них відсутня, а дані про померлих є у розпорядженні Головного управління статистики у Волинській області.

Як відповіли у Головному управлінні статистики у Волинській області, на Волині від грипу та пневмонії за 2018 рік померла 181 особа, а від ГРВІ – 0, а загалом від усіх хвороб органів дихання, не лише від грипу, пневмонії та ГРВІ, померло 459 осіб.

«Інформація щодо статистичних даних про смертність населення за 2019 рік згідно плану державних статистичних спостережень, буде оприлюднена 28 липня 2020 року та може бути надана за додатково надісланим запитом. Водночас зазначаємо, що Головне управління статистики у Волинській області не є розпорядником запитуваної інформації щодо кількості хворих. Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запит направлено для розгляду за належністю в межах повноважень до управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації», – йдеться у відповіді на запит.

У відповіді на пересланий в управління охорони здоров’я Волинської ОДА начальник управління Валерій Руцький повідомив, що збір інформації щодо окремої кількості хворих на вірусні пневмонії, грип та ГРВІ не передбачений. Дані щодо захворювання, за словами Руцького, на рівні області не збирають і не узагальнюють, починаючи від 2018 року.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛЯШКО РОЗПОВІВ ПРО ДЕЗІНФЕКЦІЮ, РОЗТИНИ ТА ТЕ, ЧИ ВСІ ПАЦІЄНТИ ПОМЕРЛИ ВІД КОРОНАВІРУСУ

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: