08:20, 22 Лютого 2018

Штучний інтелект навчили перевіряти серце за сітківкою ока

Вчені з Google створили алгоритм для штучного інтелекту, який оцінює ризик серцевих захворювань за станом сітківки ока.

Це дасть лікарям можливість точніше прогнозувати ризик серцево-судинних захворювань, – пише “Укрінформ” з посиланням на “The Verge”.

При аналізі результатів сканування задньої частини ока пацієнта програмне забезпечення компанії Google може точно відображати дані, включаючи вік людини, кров’яний тиск і її деякі шкідливі звички. Потім це можна використовувати для прогнозування ризику серцевого нападу, з приблизно такою ж точністю, як провідні сучасні методи.

Вчені з Google використовували медичні дані більше трьохсот тисяч пацієнтів для навчання цього алгоритму. Ця інформація також включала відскановані зображення сітківки. Далі нейронні мережі створювали шаблони на основі отриманих даних і вчилися пов’язувати контрольні ознаки при скануванні очей з певними метриками для передбачення ризику серцево-судинного захворювання.

Згідно з даними розробників, точність визначення проблем із серцем у алгоритму становить 70 %. Це всього на 2 % менше порівняно з класичною методикою SCORE, для якої потрібен аналіз крові.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: