12:35, 04 Травня 2022

Шостий пакет санкцій ЄС проти росії передбачає повну заборону на експорт нафти

Європейський Союз повністю припиняє експорт російської нафти та нафтопродуктів у відповідь на агресію росії проти України.

Про це сьогодні у Страсбурзі під час виступу на пленарному засіданні Європейського Парламенту заявила Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, яка представила шостий пакет санкцій ЄС проти росії, а також намір Європейського Союзу взяти участь у повоєнному відновленні України та її економіки, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Коли лідери (країн ЄС – ред.) зустрілися у Версалі, вони погодилися поступово позбавитися нашої залежності від російського вуглецевого пального. В останньому пакеті санкцій ми почали з вугілля. Сьогодні ми відповідаємо на нашу залежність від російської нафти. Будемо дуже чіткими – це не буде просто, тому що деякі з країн-членів великою мірою залежать від російської нафти. Але ми просто зобов’язані зробити це. Тож, сьогодні ми запропонуємо заборону на всю російську нафту в Європі», – ці слова Президента Єврокомісії учасники пленарного засідання Європейського парламенту зустріли аплодисментами.

Урсула фон дер Ляєн уточнила, що таке рішення стосуватиметься повної заборони на весь російський нафтовий імпорт, включаючи той, що надходить морем або через трубопроводи, як сирої нафти, так і продуктів нафтопереробки. Водночас цей процес відбуватиметься «впорядкованим шляхом», що дозволить Євросоюзу та його партнерам забезпечити альтернативні шляхи постачання та обробленої нафти.

«Ми будемо дуже обережними, щоб мінімізувати негативний ефект на глобальному ринку. Саме тому ми будемо позбавлятися російських поставок сирої нафти протягом шести місяців, і від продуктів нафтопереробки – до кінця року», – сказала президент Єврокомісії.

«Такими чином, ми доведемо до максимуму тиск на росію, і в той же час, зменшимо шкоду для нас та для нас та наших партнерів по усьому світу. Для того, щоб допомогти Україні, ми маємо забезпечити, щоб наша економіка залишалася сильною», – додала Урсула фон дер Ляєн.

Європейський Союз від початку війни виявив солідарність з Україною, та почав надавати їй ефективну політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу. Він запровадив п’ять пакетів секторальних та індивідуальних санкцій, що є дуже болючими для російської економіки. Шостий пакет санкцій ЄС проти росії, який передбачає подальші обмеження діяльності російських банків та повну заборону на імпорт до ЄС російської нафти, має бути ухвалений рішенням Європейської Ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: