19:12, 12 Квітня 2022

«Щоб не народжували українських дітей»: омбудсмен розповіла про сексуальні злочини рашистів у Бучі

Близько 25 дівчат і жінок, віком від 14 до 24 років, були систематично зґвалтовані російськими солдатами під час окупації в підвалі одного будинку в Бучі.

Як передає «Укрінформ», про це у коментарі BBC заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Близько 25 дівчат і жінок віком від 14 до 24 років були систематично зґвалтовані (військовими рф – ред.) під час окупації в підвалі одного будинку в Бучі. Дев’ять із них вагітні», – сказала вона.

Денісова додала, що російські військові казали жінкам, що «ґвалтуватимуть їх до такої міри, що вони не захочуть сексуального контакту з жодним чоловіком, щоб вони не народжували українських дітей».

За її словами, нині ще не можна повністю оцінити масштаби сексуальних злочинів, скоєних російськими військами під час окупації.

«Наразі це неможливо, тому що не всі хочуть розповідати нам, що з ними сталося. Більшість із них (постраждалих – ред.) зараз звертаються за психологічною підтримкою, тому ми не можемо зафіксувати це як злочини, якщо вони не дадуть нам своїх свідчень», – сказала вона.

Денісова наголосила, що Україна хоче, щоб ООН створила спеціальний трибунал, щоб особисто судити путіна за звинуваченнями у воєнних злочинах, включаючи зґвалтування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: