10:10, 06 Березня 2021

Що треба знати волинським громадам, аби вигравати проекти на конкурсах. 5 порад

В Україні з’явилося чимало нових громад і всі вони потребують кваліфікованих проєктних менеджерів та ефективної роботи з проєктами. Про те, що треба знати представникам громад, щоб писати, подавати та вигравати проєкти на різноманітних конкурсах, розповів експерт Програми “U-LEAD з Європою” Петро Гоцалюк.

Про це інформує Волинський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Він розповів, що робота над будь-яким проєктом розпочинається не “з кінця”, тобто з бюджету, а з аналізу ситуації в громаді, чи є у ній виклики, про які йдеться в умовах того чи іншого конкурсу. Далі потрібно визначити цілі проєкту, проблеми, які він покликаний вирішити, заповнити логіко-структурну матрицю, а потім вже потурбуватися про бюджет.

Також донори вітають креативність у проєктах, гарне володіння інструментарієм для написання проєктів та системний підхід. Важливо й розуміти, що дрібниць у проєкті немає, важливо все. Доречно проаналізувати і регіон і його можливості, де розміщена ТГ.

Не варто думати, що написання того чи іншого проєкту має повністю лягти на плечі проєктного менеджера. У громадах має бути команда, яка зацікавлена у покращення життя у тому чи іншому населеному пункті. Голові громади теж не зайвим буде відвідати навчання з проєктного менеджементу чи управління проєктним циклом, щоб розуміти, як розвивати громаду. Під час написання проєкту потрібні й галузеві спеціалісти у певній сфері, до яких можна звернутися за консультацією. До роботи над проєктами можна залучити й старост або навіть створити проєктним офіс в територіальній громаді.

За словами, експерта, проєкти, які хочуть реалізовувати у громаді, мають узгоджуватися з стратегією розвитку і тими темами, які у ній зазначені.

“Йдеться про ефективну форму управління громадою”, — зауважив Гоцалюк. Потрібно прагнути до європейського підходу у реалізації проєктів, а «взяли та закопали гроші». Не варто гнатися за кількома “зайцями”. Краще ефективно попрацювати над одним проєктом, ніж розпорошувати свої зусилля на кілька, але у підсумку нічого не виграти.

Проєктним менеджером у громаді може бути не лише молода та енергійна людина, а й працівник з досвідом, — найголовніше, аби відповідний посадовець розумів специфіку та методику роботи з проєктами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: