15:40, 13 Лютого 2022

Що робити, коли у державному акті на землю немає кадастрового номера

Плануючи продаж земельної ділянки чи приватного будинку, зверніть увагу на те, чи у державному акті на землю є кадастровий номер. 

На цьому важливому моменті наголошує менеджер з продажу житлової нерухомості компанії «Атланта Нерухомість» Дмитро Хоміч.

У період 1992-2001 рр. в Україні діяв державний акт на земельну ділянку рожевого (червоного) кольору (державний акт на земельну ділянку старого зразка), який не містив кадастрового номеру земельної ділянки. Чому? Тому що в той період взагалі не існувало кадастрових номерів та публічної кадастрової карти як такої.

Особливості рожевого акту:

– немає інформації щодо кадастрового номеру;

– в одному акті могли міститися дані щодо декількох земельних ділянок з різними цільовими призначеннями – відповідно, це спричиняло певні незручності у випадку, коли власник мав намір передати (продати, подарувати) одну з ділянок іншій особі.

Що робити, якщо зараз у Вас саме такий акт, як єдиний правовстановлюючий документ на земельну ділянку?

1. Має бути виконана кадастрова зйомка та розроблена технічна документація щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

2. На підставі розробленої технічної документації державний кадастровий реєстратор вносить земельну ділянку до державного земельного кадастру та здійснює присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці.

3. Виконання вказаних вище дій підтверджує виданий реєстратором витяг з Державного земельного кадастру.

Важливо!

Хоча державний акт посвідчує Ваше право на землю, проте для того, щоб укласти угоду про перехід права власності на земельну ділянку (договір купівлі-продажу, спадку, міни, ренти, дарування, оренди, інших цивільно-правових угод), права на землю після отримання кадастрового номеру потрібно зареєструвати ще й в Державному реєстрі речових прав.

Виглядає складно? Потрібна консультація. Фахівці компанії «Атланта Нерухомість» допоможуть вирішити усі питання у максимально короткі терміни із мінімальними грошовими затратами з Вашого боку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: