20:12, 27 Березня 2023

Що нового у лінійці iPhone 14 Pro у порівнянні з базовими моделями*

Відмінностей чимало, деякі з них рекордні для всієї продукції Apple. Але користувачі звикли, що так і має бути. У цьому сенсі новинки не розчарували.

Серед головних нововведень слід назвати появу дисплеїв з діагоналлю 6.1 (14 Pro) та 6.7 (14 Pro Max) дюймів. Яскравість обох екранів складає 2000 кд/м2. Це рекордний показник, недоступний для попередників та і взагалі для будь-якого іншого смартфону.

У iPhone 13, наприклад, яскравість вдвічі менша.

Режим Always-On Display теж абсолютно новий, і він, як кажуть у Apple, буде сприяти економії енергії батареї, завдячуючи використанню частоти 1 Гц.

Нарешті, не можна не сказати про новий чіп, A16 Bionic, який встановлюється в нові моделі. Використання 4-нанометрового техпроцесу дозволило довести кількість транзисторів на чипі до 16 млрд.

Камери

Новий потужний процесор здатний обробляти фотографії зі швидкістю до 4 трильйонів операцій/сек. Визначний показник! Що стосується самої камери, то саме Айфон 14 Про Макс і його візаві за серією отримали 48-мегапіксельний варіант основного сенсора замість 12 Мп, які домінували протягом останніх років. Заради цього довелось збільшити його площу на 65 %. При цьому 48 Мп будуть працювати тільки у режимі ProRAW. В інших випадках все залишиться на рівні 12 Мп.

Дисплей

Ще одна помітна та довгоочікувана зміна – відмова від чубчика, яка стосується саме серії Pro. Він поступився місцем іншому вирізу, Dynamic Island, ідеально адаптованого до інтерфейсу нової iOS 16. Apple стверджує, що він займає на 30 відсотків менше місця, ніж чубчик. Саме з Dynamic Island будуть «вискакувати» системна анімація та різні повідомлення, це виглядає дійсно по-новаторськи.

Функції, недоступні в Україні

Лінійка iPhone 14, в тому числі й підсерії Pro, отримала технологію, схожу з супутниковим зв’язком. Тобто тепер, якщо виникне нагальна потреба передати повідомлення у випадку виникнення екстрених ситуацій, це можна буде зробити будь де. Навіть там, де немає ані інтернету, ані стільникового зв’язку.

На цей момент ця функція працює тільки в Північній Америці. Отже, українцям з цього приводу хвилюватися не потрібно, європейці теж мають зачекати. Хоча, з огляду на нинішню ситуацію в країні, така можливість була б дуже доречною, і не тільки в зоні проведення активних бойових дій.

В США та Канаді iPhone 14 продають без отвору для звичайної sim-картки. Тобто Apple тим самим максимально активно впроваджує використання eSim. На інші ринки поставляються смартфони в звичайній конфігурації, але експерти прогнозують, що і в Європі такі моделі з’являться в середньостроковій перспективі, мабуть, ближче до літа.

Про ціни

Вони варіюються в залежності від конфігурації. Крім звичної палітри кольорів (золото, чорний та білий), пропонуються гаджети флагманського кольору, фіолетового. Саме він частіше всього зустрічається у рекламах серії.

В Україні iPhone 14 Pro коштує від 45 до 75 тисяч гривень, версію Max можна придбати по ціні 55-80 тисяч грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: