19:42, 05 Березня 2019

Шахрайські схеми та віртуальні суми за газ для населення: міністр розкритикував свавілля газопостачальних підприємств

Шахрайські схеми та порушення постанов НКРЕКП: газопостачальні підприємства, на думку міністра соціальної політики, необґрунтовано нараховують суми до сплати за спожитий газ громадянам. Навести з цим лад та вплинути на облгази доручили місцевим адміністраціям.

Про це йшлося під час селекторної наради щодо вартості послуг з централізованого опалення і газопостачання 5 березня.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева акцентував увагу на захисті людей від необґрунтованих нарахувань підприємств, які продають природний газ. Він відзначив, що проблемою домогосподарств, де немає лічильників, є те, що облгази нараховують їм плату так, як вважають за потрібне, виставляючи віртуальні суми та дораховуючи тисячі гривень за минулі місяці. Інший тип шахрайських схем, за його словами: коли навіть тим, хто має індивідуальний лічильник, можуть дораховувати суми не по лічильнику, а з певним коефіцієнтом.

«Наприклад, людина спожила 100 метрів кубічних газу, а їй виставляють рахунок за 130, мотивуючи це тим, що вони приводять розміри використаного газу до стандартних умов. Що за стандартні умови – окрема тема. Це абсолютно незаконно. Голова НКРЕКП говорив, що є 42 постанови комісії, якими заборонено це робити підприємствам, що займаються продажем газу. Задача місцевих адміністрацій – забезпечити виконання облгазами цієї постанови через наявні механізми, правоохоронні структури, контролюючі структури»,– звернувся міністр до голів облдержадміністрацій.

Він зазначив, що ці підприємства повинні розуміти, що, ігноруючи постанови НКРЕКП, можуть навіть втратити ліцензії на продаж газу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: