13:09, 11 Вересня 2021

Серед барв майорів та ароматів лілій – поблизу Луцька триває «Осінь у «Волинській Голландії». ФОТО

Айстри, майори, гладіолуси, соняшники – неподалік від Луцька на декількох гектарах розкинулося ціле поле осінніх різнобарвних квітів. Навесні тут квітували мільйони тюльпанів, а зараз – триває фестиваль «Осінь у «Волинській Голландії».

На осінній фестиваль, який проводять вже вдруге на цій локації, завітало інтернет-видання «Волинь Online».

Вересень порадував теплою літньою погодою, то ж на квітковому полі зараз ідеальні умови для відпочинку. Організатори фестивалю подбали про різноманітні фотозони, де можна зробити собі світлину на згадку чи навіть організувати цілу квіткову фотосесію.

Наразі ще не розцвіли хризантеми через те, що їм занадто спекотно, однак можна порадіти іншим осіннім квітам.

Як розповідає засновник фермерського господарства «Лілі-Лайн» Олександр Подзізей, наразі більш популярним є тюльпанове поле, адже триває вже декілька років, а фестиваль «Осінь у «Волинській Голландії» – другий рік.

«Тюльпановий більше користується популярністю, він вже відомий, а цей другий рік, він ще новий фестиваль. І люди ажіотаж мають більше на весну, тому що після зими після холодів такі кольори, це як символ тепла. А зараз –  це вже осіння ностальгія. Ми побачили минулого року, що є інтерес до таких фестивалів, люди люблять виїжджати на природу, відпочивати, фотографуватися у квітах, слухати файну музику і насолоджуватися цією атмосферою. Тут зібрана колекція осінніх квітів такі, як хризантеми, лілії, гладіолуси, майори, айстри тощо», – розповідає він про квіткове поле.

Олександр Подзізей наголошує, що це фестиваль для всіх:

«Це фестиваль сімейного відпочинку, де може цікаво провести час, як і мала дитина, так і старша людина. Зараз ми садимо поля лаванди. Наступного року ми будемо проводити три фестивалі – тюльпановий, як класика наша вже, Прованс і «Осінь у «Волинській у Голландії».

Директор з виробництва фермерського господарства «Ліллі-Лайн» Тетяна Пашковська розповідає, що квіти займають 3,5 га, з них основна маса – це лілії, хризантеми та гладіолуси, а також є 15 видів айстр, 15 видів майорів, декоративна капуста, жоржини, гібіскуси, тунбергія, лаватера, декоративні соняшники, ехінацея тощо.

«До фестивалю загалом три місяці готувалися, це, щоб все висадити. А загалом за півроку планування проводимо, тобто закупляємо розсаду, насіння тощо. З новинок таких ексклюзивних ми цьогоріч висадили лілії, зокрема, такий вид, як роза-лілія. У неї квіточки такі, як трояндочки розпускаються. Гібриди мають запах досить стійкий. Дуже гарні сорти гладіолусів, також, хоч ще не всі розквітли, але є майже сорок сортів хризантем. На жаль, через екстремальне літо деякі сорти лілій вже відцвіли або на піку, тобто вкінці, свого цвітіння. А хризантема ж навпаки – осіння квітка, яка розцвітає в більш холодній температурі. Зараз розпочалася спека і хризантема трішки затримується. А як була екстремальна спека, вона взагалі не розвивалася. І гарбузики декоративні у нас є. Нові локації для фотозон у нас придумали, фастфуд новий, розваги для найменших», – розповідає директорка.

Насіння для квіткового поля брали все імпортне:

«Айстри та майори – більшість німецької селекції, капуста декоративна – з Японії насіння, ексклюзивний сорт айстра Хризантела лососева рожева – теж японський сорт. Хоча люди запитують, думають, що це хризантема великоквіткова, бо вона справді нагадує хризантему», – каже пані Тетяна.

Зараз на фестивалі можна придбати цибулини лілій, тюльпанів та гладіолусів, а також купити собі букети квітів додому.

А ще тут є контактний зоопарк, де можна погодувати тварин, а гостей розважають музичними виступами.

Окремо варто звернути увагу, що змінився маршрут фестивалю – заїзд розташований зі села Линівка, там є вказівник, як проїхати на парковку. Також можна переглянути відео, як правильно проїхати.

Нагадаємо, фестиваль триває з 10 по 19 вересня. Графік роботи – 10:00-19:00. Вхід – 50 гривень для дорослих, 30 гривень для дітей до 12 років. Фестиваль розташований на 35 кілометрі траси Луцьк-Ковель.

Фото – Павло ПЕРЕВЕДЕНЕЦЬ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: