11:12, 04 Березня 2019

Село на Волині перейшло до ПЦУ, а у МП заявляють, що храм захопили

3 березня 2019 року храм села Лобачівка Горохівського району перейшов до ПЦУ. Священик і два десятки людей закрилися у церкві. Після цього двері храму вибили. У результаті в УПЦ МП заявили, що “прихильники ПЦУ захопили Свято-Троїцький храм”.

Про це йдеться у на сайті Волинської єпархії УПЦ МП.

Як зазначає прес-служба УПЦ МП, на місці перебував благочинний протоієрей Дмитро Петрущак, який переповів події того дня.

Зі слів отця Дмитра, він зранку відслужив службу для своєї громади та вирушив у Лобачівку. Разом з ним вірян УПЦ та їхнього настоятеля протоієрея Михайла Яворського підтримали ще кілька священнослужителів. Благочинний пояснив, що після Літургії отець Михайло служив ще акафіст, потім замовлену на першу годину панахиду, тобто громада цього дня надовго затрималась у храмі.

“Коли до храму підійшли прихильники нової церковної структури, а також місцеві представники Київського патріархату, благочинний порадив настоятелю спокійно закривати храм після служби та виходити до них. Однак отець Михайло, навпаки, запросив людей усередину. Зі слів благочинного протоієрея, повідомлення у ЗМІ про те, що нібито священики з прихожанами закрились у храмі, не відповідають дійсності. Насправді, на превеликий жаль, у храмі цього дня дійсно тривала шарпанина, бо активісти хотіли потрапити у вівтар, — заявили прихильники УПЦ МП. — Щодо законних підстав зміни юрисдикції громади УПЦ, то,  як на разі відомо благочинному, насправді у Лобачівці перехід до ПЦУ активно підтримують 160 чоловік, тоді як з настоятелем залишаються не «два десятки», а 120 жителів. Двох третин голосів, потрібних для переведення, тут немає. Також священнослужитель зазначив, що адекватно порахувати, скільки вірян УПЦ та прихильників ПЦУ перебувало у храмі, неможливо, того що присутніх було чимало”.

У той же час, місцеві жителі села Лобачівка стверджують, що у храмі із отцем Михайлом було лише понад 20 осіб, а за перехід до ПЦУ — 200. Громаді уже призначили тимчасово священика зі села Скригове.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: