21:19, 04 Червня 2021

СБУ зупинила атаку російських хакерів, які «цілились» на органи влади та інфраструктуру

Служба безпеки України заблокувала масову кібератаку спецслужб Російської Федерації на комп’ютерні мережі органів української влади.

Про це повідомляють на веб-сайті СБУ.

«Кіберфахівці СБУ виявили факти цілеспрямованого розповсюдження спецслужбами РФ шкідливого програмного забезпечення. Замовники планували вразити комп’ютерні мережі органів державної влади, місцевого самоврядування та об’єктів критичної інфраструктури», – йдеться в повідомленні.

Фахівці СБУ встановили, що на початку червня здійснено масову розсилку електронних листів із підміною адреси відправника. Повідомлення, зокрема нібито від Управління патрульної поліції Києва, містили шкідливі вкладення і були надіслані на адреси низки державних установ.

«Шкідливе програмне забезпечення ініціює встановлення клієнтської частини програми (засіб віддаленого адміністрування) на уражений комп’ютер. Це дає можливість іноземній спецслужбі віддалено здійснювати повний контроль над ПК. Встановлено контрольно-командні сервери , які в т. ч. розміщені на території РФ», – зазначають в СБУ.

Кіберфахівці рекомендують провести термінову перевірку інформаційно-телекомунікаційних систем, зокрема використовуючи індикатори, що опубліковані в платформі «MISP-UA», для виявлення їх можливої компрометації та вжиття оперативних запобіжних заходів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: