13:05, 18 Червня 2021

СБУ викрила злочинців, які налагодили нелегальний трафік медикаментів до «ДНР»

СБУ викрила і блокувала схему із постачання лікарських засобів терористам «ДНР». Зловмисники використовували механізм «перерваного транзиту», – коли вантаж ніби призначено для Грузії, а насправді постачається на тимчасово окуповані території.

Про це повідомляють на веб-сайті СБУ.

У межах кримінального провадження співробітники СБУ провели низку обшуків за місцями діяльності зловмисників. На території Дніпропетровської та Харківської областей вилучили:

1 тонну лікарських засобів загальною вартістю 1,9 млн грн,

18 тонн косметичних виробів вартістю 800 тис. грн,

товарно-супровідні документи щодо зовнішньо-економічної діяльності.

За офіційними товаро-супровідними документами, які подавались організаторами схеми до митних органів, лікарські засоби мали прямувати на адресу фіктивних компаній, зареєстрованих у Республіці Грузія, які нібито виступали покупцями-одержувачами вказаних ТМЦ.

Оперативники встановили, що організували вказану оборудку мешканці Дніпропетровської області. Зловмисники вивозили медикаменти через митні пости на Східній Україні.

Наразі учасникам схеми готується повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 258-3 (сприяння терористичній організації). Проводяться слідчо-оперативні заходи для визначення всіх учасників протиправного механізму.

Викриття та блокування незаконної діяльності здійснювали СВ та ГВ КЗЕ УСБ України у Дніпропетровській області спільно з ГУ КЗЕ СБ України під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: