15:30, 24 Лютого 2023

СБУ викрила шістьох російських агентів, які збирали на півдні дані про ЗСУ

Служба безпеки України викрила і повідомила про підозру шістьом агентам фсб рф, які передавали росіянам розвіддані про місця дислокації підрозділів Збройних сил України та коригували вогонь ворога по лікарнях та енергооб’єктах у південних регіонах.

Про це повідомляють на веб-сайті СБУ.

«Співробітники Служби безпеки нейтралізували агентурну мережу фсб у результаті спецоперації на півдні України. Під час оперативних дій затримали шістьох російських агентів. Вони збирали розвіддані про місця дислокації підрозділів ЗСУ та правоохоронних органів України на території південних регіонів нашої держави», – йдеться у повідомленні.

Один із зловмисників маскувався під волонтера. Під приводом доставки допомоги на фронт він прибував на позиції українських захисників, де збирав розвіддані на користь ворога.

Крім того, агенти об’їжджали прифронтову місцевість і передавали ворогу координати об’єктів критичної інфраструктури та соціальних установ, у тому числі місцевих лікарень.

Отримані відомості загарбники використовували для підготовки і проведення прицільних ракетних ударів по українських об’єктах.

Встановили, що саме за наводкою агентури росіяни здійснили серію обстрілів медзакладів на півдні України.

За кожне успішно виконане вороже завдання поплічники агресора отримували від кураторів винагороду. Сума залежала від важливості об’єкта та складності збору інформації про нього.

Співробітники СБУ затримали зловмисників під час спроб визначення точних геолокацій декількох українських лікарень та енергооб’єктів.

За даними слідства, зрадниками виявилися шестеро місцевих жителів, яких після початку повномасштабного вторгнення завербував кадровий співробітник управління фсб рф.

Для комунікації вони використовували спеціально створений анонімний Телеграм-канал.

У разі захоплення південних регіонів України загарбники гарантували своїм поплічникам «посади» в адміністраціях на тимчасово захоплених територіях.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів правоохоронці виявили телефони із доказами злочинних дій та банківські картки, на які надходила винагорода.

Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, в умовах воєнного стану); ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України).

Суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Зловмисникам загрожує покарання – 15 років або довічне позбавлення волі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: