21:47, 11 листопада 2022

СБУ викрила росіянина, який у змові з медведчуком готував в Україні держпереворот

Правоохоронці викрили громадянина російської федерації, який здійснював підготовку силового захоплення влади в Україні, зловмиснику оголошена підозра.

Про це повідомляють на веб-сайті СБУ.

Встановили, що для здійснення державного перевороту росіянин планував використати вітчизняні громадські організації, які мали спровокувати заворушення в західних областях України. Очікувалося, що результатом буде створення в регіоні «народних республік».

Навесні співробітники СБУ затримали керівників згаданих «громадських організацій», тим самим завадивши здійсненню планів кремля.

«У результаті кропіткої слідчо-оперативної роботи вдалося вийти на російського ідеолога комбінації перевороту. Останній пов’язаний з російськими спецслужбами та координувався окремими представниками адміністрації президента рф», — зазначили в СБУ.

За даними слідства, фігурант є засновником громадських структур на території російської федерації, які підтримують ідею відновлення срср у складі трьох «слов’янських» держав: України, рф і білорусі.

Встановлено, що після Революції Гідності та початку російської агресії чоловік працював на підтримку дій рф, спрямованих на недопущення європейського вектора розвитку України. Із цією метою він вступив у змову з одним із українських громадсько-політичних діячів, пов’язаних з «Українським вибором» віктора медведчука, якому пообіцяв надавати підтримку в захопленні державної влади в Україні.

Домовленість між українськими та російськими учасниками передбачала використання створених на території росії та України громадських організацій і фондів для налагодження схеми надходження в Україну з рф грошових коштів.

Готуючи ґрунт для державного перевороту, фігуранти розповсюджували публічно й серед однодумців антиукраїнські звернення з дискредитацією чинної державної влади та закликами до її зміни насильницьким шляхом, уклали й підписали меморандуми і договори, спрямовані на створення сприятливих умов для здійснення зміни конституційного ладу силовим шляхом.

Фігуранти заснували додаткові проросійські структури, які повинні були надавати організаційну й силову підтримку насильницькій зміні конституційного ладу України. Саме вони мали стати «джерелом кадрів» для нової влади.

Перед початком повномасштабного вторгнення рф один із фігурантів перейшов до безпосереднього вербування учасників силового крила перевороту.

За даними СБУ, підозрюваний громадянин рф ще до початку російської агресії кілька разів приїжджав в Україну під приводом відвідин родичів. У цей час займався координацією проросійських громадських формувань й окремих діячів.

Зокрема фігурант надавав ідеологічну підтримку учасникам партії «Слов’янський народно-патріотичний союз», яка згодом змінила назву на «Партію політики путіна», після чого – на «Русь єдина». За антиукраїнську діяльність вказана політична сила заборонена рішенням суду.

Громадянину рф оголосили підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 109 (змова з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: