18:53, 05 Грудня 2022

СБУ проводить безпекові заходи в монастирі та єпархії упц мп на Полтавщині

Співробітники Служби безпеки України проводять контррозвідувальні заходи на об’єктах Української православної церкви московського патріархату в Полтавській області, зокрема у Мгарському Спасо-Преображенському чоловічому монастирі Полтавської та Миргородської єпархії, а також в єпархіальному управлінні Кременчуцької й Лубенської єпархії.

Про це повідомляють на веб-сайті СБУ.

Заходи проводять спільно з Національною поліцією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб. Метою їх, зокрема є унеможливлення використання релігійних громад як осередку “русского мира” й убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

За безпосередньою участю представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень для виявлення осіб, імовірно причетних до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України, а також предметів, заборонених до обігу.

Наголошується, що всі дії відбуваються в межах чинного законодавства.

Як повідомлялося, СБУ проводить обшуки в єпархіях упц мп в різних регіонах країни. У багатьох виявлені особи з громадянством рф, проросійська література та мільйони готівки.

Зокрема на території Почаївської духовної семінарії й Івано-Франківської єпархії знайшли велику кількість антиукраїнських матеріалів, серед яких — пропагандистська література, що заперечує існування України.

На об’єктах упц мп в Закарпатській, Рівненській та Житомирській областях виявили пропагандистські методички кремля, вчення про сатанізм і нацистська символіка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: