16:44, 19 Березня 2019

СБУ проводила обшуки у депутата Волиньради

СБУ провела обшуки у депутата Волинської обласної ради Бориса Бабійчука. 

Про це повідомив депутат Волиньради Костянтин Зінкевич. 

“Пам”ятаєте, якось на сесії Волинської обласної ради її голова Ігор Палиця оголосив, що в будівлі обласної ради знайшли підслуховуючу апаратуру з ретранслятором? Він прямо в сесійній залі звернувся до силовиків з вимогою розібратися, хто поставив прилади і встановити законність цих дій. СБУ відкрила кримінальне провадження. Все ніби добре. Але законом і повноваженнями, як відомо, можна скористатись, як на добро, так і на зло. Так, от, саме в рамках цього кримінального провадження у січні 2019-го року СБУ провела обшуки у депутата Волиньради Бабійчука вдома і на роботі. Борис, крім того, що є депутатом від «проблемної» опозиційної «Самопомочі», ще є підприємцем, який торгує комп’ютерною технікою у власному магазині. На протязі року до Бориса у магазин почав заходити та дзвонити чоловік і просити привезти йому GPS-трекери певної моделі. Борис відповідав, що він таким товаром не торгує. Але перед новим 2019-м роком Борис, плануючи їхати із своєю сім”єю в гори на лижі, вирішив собі придбати GPS-трекери для дітлахів, щоб вони не погубились на гірських спусках. Довго не думаючи, замовив із Китаю ту модель, яку просив настирливий чоловік. Щоб «відбити» поштові витрати і дитячі GPS-трекери, купив їх трохи більше від власної потреби.

GPS-трекери прийшли в Україну поштою, пройшли митну перевірку і всі необхідні процедури. Борис звозив сім’ю у гори. А також передзвонив тому чоловіку, який йому довго набридав, і сказав, що не за дорого має кілька GPS-трекерів, які той замовляв. Довго чекати не треба було. Чоловік прийшов, купив трекери, СБУшники відразу оформили факт незаконного, на їхню думку, продажу, провели обшуки в магазині та вдома у Бориса і вилучили GPS-трекери. Справа ніби виїдженого яйця не варта, але саме так здійснюються політичні репресії.

Також відомо, що таких справ щодо продажу товарів подвійного призначення в Україні порушується кілька тисяч на рік. В більшості, це для вижимання з підприємців грошей. Для армії волонтери багато подібних речей (GPS-трекери, тепловізори та ін.) завозили в Україну. І проти них теж відкривали кримінальні провадження. Волонтери доклали багато зусиль для того, щоб декриміналізувати цю статтю Кримінального кодексу, якої вже давно нема у нормальних державах. Але не дотиснули. Це все-таки має зробити Верховна Рада.Інакше будуть і далі політичні репресії та тиск на підприємців. Бо доходить навіть до абсурду. Я маю на увазі кримінальне провадження проти громадянина Японії, який привіз в Україну в медичний заклад благодійну допомогу у вигляді ендоскопів. Ага! Бо в ендоскопі є відеокамера!

А GPS-трекери взагалі є побутовою річчю, яка продається в тисячах магазинів, бо вони потрібні і лижникам, і щоб захистити від крадіжки свій автомобіль, велосипед або щоб не згубити свого улюбленого песика чи навіть школяра. У цьому випадку маємо справу з тупими (може, для когось інтелектуальними) політичними репресіями. Бо коли Борис Бабійчук, добра та співчутлива людина, і інші волонтери забезпечували тих же самих слідчих СБУ, військових ЗСУ товарами подвійного призначення, а подекуди і однозначно нецивільного призначення, то питань та претензій не було. Лише були подяки. Так що народ, будьте обережні! Хто заходив у будівлю Волинської обласної ради, будьте готові до обшуків. Особливо ті, хто говорить правду і не підлизує чинній владі!”, — йдеться у дописі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: