19:42, 02 Червня 2018

СБУ оприлюднили записи розмов сепаратистів з офіцерами РФ. ВІДЕО

Чотири роки тому, 29 травня 2014 року на територію Луганської області таємно вторгся спецпідрозділ російських спецслужб під назвою «приватна військова компанія «Вагнера» у складі 86 осіб (за рік чисельність зросла до 1500). Служба безпеки України встановила персональні дані кожного з терористів. Більша частина найманців брала участь у бойових діях у Сирії в 2013 році у складі компанії «Слов’янський корпус», а пізніше використовувались Росією у силових заходах під час анексії АР Крим. Одним із злочинів, вчинених цими росіянами в Україні, є збиття військово-транспортного літака ІЛ-76, в результаті чого загинуло сорок дев’ять українських бійців. Нагадуємо, що раніше Служба безпеки України оприлюднила відомості щодо осіб, які безпосередньо причетні до цього жахливого злочин. 

Про це йдеться на сторінці СБУ у “Фейсбук”.

Сьогодні, 2 червня, СБУ оприлюднює чергові перехоплення розмов російських терористів. Діалог між колишнім очільником ТЕР-ЛНР Плотницьким та офіцером ГУ ГШ ЗС РФ – керівником найманців Уткіним документує роль російських військових у бойових діях в Луганської області у період 2014-2015 років.

Друга розмова є черговим доказом того, що найманці «Вагнера» безпосередньо підпорядковувалися офіцерам спецслужб РФ. Зокрема, одним з кураторів терористів був військовослужбовець ГУ ГШ ЗС РФ Іванніков Олег Володимирович, більш відомим як «Оріон» — російський офіцер, який причетний до збиття рейсу МН17 з російського ЗРК «Бук-М1».

Розмови наглядно демонструють, що російські найманці є «гарматним м’ясом» для вищого військового командування РФ. Служба безпеки України встановила, з червня 2014 року силами АТО було знищено як мінімум тридцять шість громадян РФ з числа ПВК «Вагнера». Їх загибель в Україні є прямим свідченням російського військової агресії проти нашої країни.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: