13:33, 15 Вересня 2022

СБУ оголосила підозру судді – шанувальнику «русского міра»

Повідомили про підозру судді Північного апеляційного господарського суду, який виправдовував звірства загарбників та підбурював знайомих до співпраці з ворогом.

Про це повідомляють на веб-сайті СБУ.

«Спецслужба зібрала вичерпну доказову базу: зловмисник виправдовував звірства окупантів, зневажливо говорив про українських захисників і підбурював знайомих до співпраці з ворогом. Така позиція є грубим порушенням «Присяги судді», що уповноважує особу, яка її склала, здійснювати правосуддя від імені України, працюючи для реалізації верховенства права на благо всього народу», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що судді повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу: ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників, вчинені службовою особою); ч. 4 ст. 27 та ч. 7 ст. 111-1 (підбурювання до колабораційної діяльності, зокрема до добровільного зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території).

СБУ встановила, що цей суддя: визнає правомірними вторгнення рф на територію України; заперечує факти руйнування окупантами об’єктів цивільної та критичної інфраструктури, мародерства, незаконного затримання українців, застосування до них тортур; не приховує ненависті до Сил оборони України та до патріотично налаштованих громадян; проявляє нетерпимість до української влади та засуджує дії Президента України з оборони держави.

У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов судді з родичами та близькими друзями, які є документальним підтвердженням антиукраїнських позицій фігуранта.

Водночас, констатують у спецслужбі, через відсутність законодавчого врегулювання функціонування Вищої ради правосуддя затримати цього зловмисника неможливо, навіть після оголошення підозри. Тому що ВРП – це єдиний орган, уповноважений надати дозвіл на затримання суддів.

В СБУ висловили сподівання, що найближчим часом члени ВРП будуть обрані, і цей орган повною мірою розпочне свою роботу та разом з іншими уповноваженими структурами працюватиме на очищення судової гілки влади.

На визволеній території Харківської області Служба безпеки України затримала колаборанта, який допомагав росіянам грабувати своїх односельців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: