08:15, 22 Вересня 2022

Санду закликала росію вивести свої війська із придністров’я

Молдова закликає росію вивести свій військовий контингент із придністров’я і ліквідувати склади боєприпасів, розташовані в селі Кобасна Рибницького району «пмр».

Про це заявила Президента Молдови Мая Санду під час виступу на дебатах високого рівня 77-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, передає кореспондент «Укрінформу».

«Ми закликаємо до повного й безумовно виведення російських військ і ліквідації боєприпасів та іншого спорядження, які становлять загрозу безпеці всього регіону», – заявила Санду з трибуни ООН.

За її словами, «незаконна присутність російських військових у придністров’ї порушує нейтральність Молдови й посилює ризики безпеці країни».

«Ми старанно працюємо над тим, щоб зберегти мир на обох берегах річки Дністер і зробити все можливе, щоб усі громадяни Молдови, у тому числі ті, хто проживає в сепаратистському регіоні, продовжували жити в мирі», – наголосила Санду.

Як повідомлялося, придністров’я розташоване уздовж лівого берега річки Дністер, заселене переважно українцями та молдованами і з 1992 року, внаслідок Придністровського конфлікту, контролюється самопроголошеною невизнаною придністровською молдавською республікою (пмр), хоча Молдова продовжує вважати ці території своїми.

З 1995 року на території пмр дислокується т.зв. оперативна група російських військ зс рф чисельністю понад 5 400 осіб, головними завданнями якої є виконання «миротворчих функцій» у пмр та забезпечення охорони стратегічного арсеналу колишньої червоної армії срср, одного знайбільших у регіоні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: