22:16, 19 Жовтня 2022

рпц скуповує в Норвегії нерухомість поряд із військовими базами

російська православна церква останніми роками придбала кілька об’єктів нерухомості у Норвегії поруч із військовими базами країни.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Настоящее время».

За даними норвезького видання Dagbladet, один із об’єктів – це старий молитовний будинок у Серейді з краєвидом на Хоконсверн. Це головна база Королівського військово-морського флоту Норвегії та найбільша військово-морська база у країнах Північної Європи. За даними з реєстру, 2016 року приміщення придбав Богоявленський приход московського патріархату. Видання зазначає, що молитовний будинок розташований за три кілометри по прямій від Хоконсверна, і звідти добре видно більшу частину військово-морського флоту Норвегії.

Ще декілька об’єктів рпц придбала у 2017-2021 роках у норвезькому прибережному регіоні Ругаланн. Зокрема, у Ставангері є парафія святої великомучениці Ірини, яка розташована приблизно за 15 хвилин пішки від штаб-квартири JWC – Об’єднаного центру бойових дій НАТО.

Крім того, у російської православної церкви є нерухомість у Кіркенесі, за кілька кілометрів від кордону з росією. За даними видання, парафія преподобного Трифона Печенгського була придбана церквою у 2015 році. Цей район відомий тісними зв’язками з росією – багато росіян мешкають на норвезькій стороні кордону.

Експерт з безпеки з Alfa Sefland Winge зазначає, що об’єкти нерухомості, що належать рпц, такі як Хоконсверн, “можуть бути проблемою”, оскільки будівлі можуть використовуватися для чогось іншого, окрім релігійних цілей.

Проти очільника російської православної церкви патріарха кирила через його підтримку повномасштабної війни в Україні персональні санкції вже запровадили Великобританія та Канада. Деякі європейські країни закликають включити його до списку санкцій Євросоюзу. Після оголошення в росії “часткової” мобілізації патріарх кирил закликав росіян йти на фронт і не боятися вмирати.

Минулого тижня в Норвегії поліція затримала шістьох росіян за зйомку місцезнаходжень критичної інфраструктури країни, що заборонено місцевим законом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: