13:01, 22 Квітня 2020

Розслідування щодо «схем Дубневича» в «Укрзалізниці» завершили

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою народного депутата України у заволодінні 93,28 мільйона гривень ПАТ «Укрзалізниця». 21 квітня стороні захисту відкрили матеріали слідства для ознайомлення.

Про це повідомляють на веб-сайті НАБУ.

Слідство вважає, що народний депутат України разом ще з вісьмома особами організував схему, в результаті якої Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» впродовж грудня 2015 – березня 2017 рр. здійснила процедуру закупівлі стрілочної продукції за суттєво завищеними цінами.

Виробником цієї продукції в Україні є лише одне підприємство – ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод». Однак «Укрзалізниця» не придбала її напряму, а скористалася послугами двох ланок посередників (ТОВ «Арго», «Корпорація КРТ»), однією з яких виявилась компанія, бенефіціарним власником якої був народний депутат України.

Вартість продукції зростала на кожному етапі посередництва: «Дніпропетровський стрілочний завод» продав продукцію «Корпорації КРТ» за 525,9 млн грн, «Корпорація КРТ» продала її компанії «АРГО» за 631,4 млн грн (+20%), а «АРГО» перепродала «Укрзалізниці» за 637,9 млн грн (+1%). Насправді ж продукція була доставлена «Укрзалізниці» безпосередньо від заводу-виробника.

В результаті таких дій, філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця» завдали 93,28 мільйона збитків. Слідство з’ясувало, що незаконно отримані кошти учасники корупційної схеми розподілили між собою.

Розслідування наведених фактів детективи Національного бюро розпочали у травні 2016 року.

В січні 2019 семи особам, причетним до реалізації корупційної схеми, повідомили про підозру. Згодом, у лютому, затримали та повідомили про підозру ще одному учаснику — колишньому заступнику керівника Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця».

В травні 2019 року розслідування стосовно цих вісьмох осіб завершили. Відтоді підозрювані знайомляться з матеріалами справи.

В жовтні 2019 року, після згоди Верховної Ради України, коло підозрюваних поповнив народний депутат, організатор схеми.

Таким чином, НАБУ та САП не лише відтворили всі деталі вчинення злочину, встановили його організаторів, а й зібрали достатню базу до притягнення їх до відповідальності. Після завершення ознайомлення з матеріалами справи, її скерують до Вищого антикорупційного суду, який визначить ступінь винуватості та призначить міру покарання за вчинений корупційний злочин.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: