14:44, 14 Жовтня 2018

Розповіли про економічне та соціальне значення лісових доріг Волині

За 9 місяців 2018 року на Волині збудували та відремонтували 69,2 км земляного полотна. На це витратили понад 8 млн грн зароблених державними лісогосподарськими підприємствами коштів.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Місця розташування доріг, що збудовані, визначені з урахуванням економічної доцільності та найкоротшого терміну окупності у важкодоступних лісових масивах, де запаси стиглої деревини сягають понад 1,2 млн м3.

Цей напрямок роботи залишається одним із пріоритетних для волинських лісівників.

Лісова інфраструктура на Волині останніми роками значно пішла вперед у своєму розвитку. Змінилося і саме значення та суть розбудови мережі лісового сполучення.

Погоджувати карту лісової дорожньої мережі з представниками громади давно стало традицією для волинських лісівників.

Дороги в лісі вийшли за рамки лише важливого економічного значення і набули соціального статусу. Вони нерідко стають єдиним шляхом сполучення між віддаленими поліськими селами. Або суттєво скорочують шлях між сусідніми населеними пунктами. Лісові дороги відкривають жителям сіл доступ до тих місць у лісі, які раніше були недоступними. Особливо це важливо у період збору дикорослих ягід та грибів, що для мешканців волинської глибинки нерідко є одним із суттєвих джерел надходжень до сімейного бюджету.

Окремо варто наголосити, що без лісових доріг неможливе також ведення лісового та мисливського господарства, раціональне та ефективне використання лісових ресурсів, дороги виконують і протипожежну функцію.

Тому будуються не лише нові лісові дороги. Лісівники докладають чимало ресурсів та зусиль, щоб утримати у належному стані й ті лісові шляхи, які будувалися попередніми роками.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: