10:06, 25 Квітня 2018

Розповіли, чого чекати від «Забігу на шпильках» у Луцьку

Уже в неділю у торгово-розважальному центрі “ПортCity” відбудеться соціально-спортивний захід – «Забіг на шпильках». Організатори мають на меті привернути увагу до проблеми раку молочних залоз.

Про це повідомляє прес-служба ТРЦ “ПортCity”.

У неділю, 29 квітня, жінок та чоловіків запрошують у “ПортCity” на «Забіг на шпильки». Окрім розважальної та спортивної складової проект має потужну соціальну місію. Так, протягом трьох днів з 27 до 29 квітян з 10:00 до 17:00 працюватиме пересуваний мамограф та кваліфвковані лікарі, і жінки матимуть змогу пройти обстеження в лікарів обласного онкодиспансера абсолютно безкоштовно.

Під час прес-конференції завідувач мамологічного відділення Волинського обласного онкологічного диспансеру Володимир Федорчук розповів, що важливо діагностувати рак грудей на ранніх стадіях. Адже статистика свідчить, що 96 % жінок, в яких виявили хворобу вчасно, живуть довго та щасливо.

Цей факт особистим прикладом підтвердила й президент Благодійного фонду «СТОПРАК» Марія Адамчук. Уже сім років вона має ремісію, а усе завдяки тому, що рак знайшли вчасно. Ускладнювало її випадок те, що вона, на момент встановлення діагнозу була вагітна. Проте, лікарі змогли зберегти життя і їй і донечці. Тож з вдячності за подарований другий шанс вони й започаткували Благодійний фонд «СТОПРАК».

Володимир Федорчук, в свою сергу зазначив, що часто жінки бояться, а тому не йдуть у лікарню, а через зволікання з лікуванням втрачають роки, а іноді і життя. Він зазначив, що жінки після 30 обов’язково раз в рік повинні пройти обстеження у мамолога. Зробити це можна буде й  у рамках проекту «Забіг на шпильках».

Про спортивну складову розповів член спортивного клубу «Лучеськ» Андрій Єрко. Він зазначив, що цей захід буде однозначно красивим, а ще, дуже важливим, адже можливо, завдяки піднятій проблемі жінки пройдуть обстеження й вчасно виявлять хворобу, або ж навпаки будуть спокійні, що у неї усе гаразд. Він зазначив, що найдовший марафон на шпильках подолала американка, яка пробігла понад 40 кілометрів.

Власне, забіг відбуватимуться у трьох категоріях: серед жінок на дистанції 100 та 500 метрів, а також серед чоловіків, які бігтимуть півкілометра. Андрій Єрко зауважив, що звісно усі воліють перемогти й отримати подарунки, але ті, хто не впевнений у своїх фізичних можливостях можуть прийти і просто прогулятися на підборах дистанцією, цим самим, показавши, що проблема раку їм не байдужа.

До слова, зареєструватися на забіг можна на сайті, або й безпосередньо під час заходу. Внесок – 50 гривень, а учасник отримує брендову футболку та номер для забігу. Мінімальна висота підборів – 8 сантиметрів.

Призовий фонд, для тих, хто подолає дистанцію найпершим, становить 27 тисяч гривень. Окрім того, подарунки можна буде отримати й від партнерів: магазину «Фокстрот» та гіпермаркету «ТамТам».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: