18:53, 10 Січня 2023

росія потроху перекидає сили з білорусі на схід України

У білорусі поки не відмічається переміщення російської техніки та особового складу до кордонів з Україною, втім росія продовжує перекидання частин в білорусь та з білорусі на східний напрямок України.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону сказав речник ДПСУ Андрій Демченко, передає «Укрінформ».

“Поряд нашого кордону ми не відмічаємо, щоб відбувалося якесь переміщення техніки або особового складу чи то підрозділів росії, чи то підрозділів білорусі. Але звісно нагнітання продовжується, тому що росія та білорусь постійно проводять свої спільні навчання між військовими підрозділами. Відбувається перекидання чергових сил росії на територію білорусі. Зараз вони анонсують їх навчання авіаційної компоненти. В той же час, ті сили рф, які знаходилися до цього на території білорусі і проходили підготовку, їх потихеньку росія перекидає на схід нашої країни, щоб посилити своє угрупування”, – сказав Демченко.

Речник ДПСУ відзначив, що це – продовження нагнітання, щоб придати більше ваги цьому напрямку, і змусити Україну тримати необхідну кількість сил та засобів поблизу кордонів із білоруссю.

Натомість, як додав Демченко, поки не спостерігається створення такого ударного угруповання, яке могло б повторити минулорічне вторгнення з цього напрямку в Україну.

“На цей момент сил та засобів, створення такого ударного угрупування, яке могло б здійснити повторне вторгнення прямо зараз, ми не відмічаємо, це не відмічають і підрозділи розвідки”, – сказав Демченко.

У ДПСУ заявили, що ситуація на українсько-білоруському кордоні контрольована. Водночас рф та білорусь своїми спільними військовими навчаннями постійно загострюють її, аби Україна тримала тут сили і засоби, які можна було б перекинути на більш важливі ділянки фронту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: