13:01, 11 Березня 2022

Росія планує хімічну атаку, прикриваючись звинуваченнями в бік України

В останні дні російська пропаганда раптом почала розкручувати тему існування бактеріологічних та хімічних лабораторій США, які, нібито, займаються виробництвом забороненої хімічно та бактеріологічної зброї. Це ніщо інше, як чергова спеціальна інформаційна операція кремля проти України. Для чого вона запущена і якими можуть бути наступні кроки ворога?

Історія фейку про американські лабораторії

Тему якихось міфічних і чомусь саме американських лабораторій в Україні росія розганяє не вперше. За посередництвом нардепа від ОПЗЖ та агента Кремля Віктора Медведчука вперше такий вкид було зроблено ще на початку 2020 року. Тоді інформацію підхопили навіть деякі українські ЗМІ. Зокрема, повторив фейк російської пропаганди телеканал «1+1». Проте будь-яких доказів існування таємних лабораторій, звичайно, наведено не було.

Співпраця між Україною та США щодо протидії біологічному тероризму відбувається виключно в межах українського законодавства і в інтересах України. Із 1993 року діє угода щодо надання допомоги нашій державі у ліквідації стратегічної ядерної зброї та запобіганні розповсюдження зброї масового знищення. Одним з її пунктів є своєчасне виявлення та протидія спалахам, що викликані небезпечними патогенами. Також у 2005 році Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство оборони США підписали рамкову Угоду про, увага (!), запобігання розповсюдженню, технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані у ході розробки біологічної зброї. У межах цієї угоди модернізували низку державних лабораторій, розташованих в Одеській, Харківській, Львівській, Київській, Вінницькій, Херсонській, Дніпропетровській областях. Ці лабораторії фінансуються з держбюджету, підпорядковані МОЗ і Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Отож нічого секретного у співпраці з США не було й інформаційна атака ворога швидко затихла.

«Бойові птахи» США і справжні наміри Путіна

Чому ж росія повернулася до теми біолабораторій під час повномасштабного вторгнення в Україну. Брехливим заявам із Москви світ уже давно не вірить, тож цей інформаційний шум, швидше за все спрямований на внутрішнього споживача. Пам’ятаєте, як президент рф володимир путін аргументував початок війни з Україною необхідністю «денацифікації та демілітарізації». Мовляв, потрібно звільнити хороший український народ від поганих «нацистів», які заважають возєднанню з «рускім міром». Схоже сам путін вірив у цю маячню й розраховував, що його солдатів зустрічатимуть з квітами жителі, як мінімум сходу та півдня України, відповідно й війна закінчиться за кілька днів. Проте реалії для кремля виявилися шокуючими. Шалений і організований опір сил оборони України призвів до колосальних втрат. Також очевидним стало несприйняття вторгнення всіма українцями. Чого варті кадри з Мелітополя, Бердянська та Херсона, де місцеве населення голими руками намагалося вигнати загарбників, а багатотисячні проукраїнські мітинги тривають навіть в умовах тимчасової окупації.

Отож легенда про порятунок «братнього народу» від нацистів та бандерівців луснула. Вся безглуздість обґрунтування війни проти України стала очевидною. Тож Кремль нашвидкуруч зліпив нову мотивацію для простих росіян. Для цього й вигадали історію з розробкою біологічної та хімічної зброї в Україні. І ось 10 березня керівник департаменту інформації Міноборони рф Ігор Конашенков на повному серйозі на брифінгу, присвяченому «спецоперації в Україні», проголосив відверто смішну маячню: «США тренують перелітних птахів, аби ті мігрували з України до росії та розносили патогенні штами небезпечних хвороб». Правда ж звучить правдоподібно? Але росіяни повірять. Аби додати серйозності заяв про «бойових птахів», росія запросила проведення 11 березня засідання в Раді Безпеки ООН з питань військово-біологічних програм США в Україні. Знову ж таки, усі ці звинувачення у бік України та Америки, ну куди ж без неї, спрямовані суто на внутрішнього споживача.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: