21:01, 26 листопада 2022

росія обстрілює Україну застарілими ядерними ракетами без бойових частин

росія, ймовірно, знімає ядерні боєголовки зі застарілих ядерних крилатих ракет і обстрілює цими ракетами без бойової частини Україну.

Про це йдеться у зведенні, опублікованому в суботу Міністерством оборони Великої Британії у «Твіттері», передає «Укрінформ».

«Зображення з відкритих джерел показують уламки, очевидно, збитої крилатої ракети повітряного запуску AS-15 KENT (Х-55 – ред.), розробленої в 1980-х роках виключно для доставки ядерного заряду. Боєголовка, ймовірно, була замінена на баласт», – зазначають у британській розвідці.

Там зауважують, що, хоча така інертна система може «завдати певних руйнувань» за рахунок кінетичної енергії ракети та невитраченого палива, але «навряд чи зможе забезпечити надійне ураження визначених цілей».

В Міноборони Великої Британії припускають, що росіяни можуть використовувати такі ракети переважно як приманки для відволікання української ППО.

«Якими б не були наміри росії, ця імпровізація підкреслює ступінь виснаження російських запасів ракет великої дальності дії», – йдеться у зведенні.

У попередньому зведенні британська розвідка заявляла, що велика кількість мобілізованих росіян загинула в районі міста Сватового та Бахмута в Луганській і Донецькій областях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: