19:48, 03 Лютого 2020

Родичі голів волинських судів: судді, адвокати та нотаріуси

Батьки і діти, племінники та тітки, двоюрідні брати та сестри та інші близькі родичі голів волинських суддів –  на впливових посадах. Серед них – судді, нотаріуси, адвокати, прокурори, депутати.

Хто і де працював чи працює, проаналізувало інтернет-видання «Волинь Online» за допомогою бази даних суддів України та їх родичів «Суддівська кров». 

Луцький міськрайонний суд

Голова Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк на посаді голови суду листопада 2018 року. До того у цьому ж суді працював на посаді судді з 2010 року.

У родині він не єдиний слуга Феміди. Його мама, Валентина Пахолюк, працювала у Господарському суді Волинської області майже 23 роки. Посаду залишила у жовтні 2017 року.

Двоюрідна сестра Анатолія Пахолюка Тетяна Кідиба теж на посаді голови суду – з вересня 2018 року вона очолює Локачинський районний суд. До того з 2012 року працювала там же суддею.

Інша двоюрідна сестра очільника Луцького міськрайонного суду, яка приходиться рідною сестрою Тетяні Кідибі, Яна Гричук (Приходай) ще з 2013 року працює секретарем судового засідання  у Волинському окружному адміністративному суді.

Рідна тітка Анатолія Пахолюка та мама Тетяни Кідиби та Яни Гринчук Ніна Приходай також працює у Господарському суді Волинської області. Спочатку з 2006 – на посаді провідного спеціаліста, а з квітня 2016 року – на посаді провідний спеціаліст відділу документального забезпечення та контролю.

Очільник Ковельського міськрайонного суду В’ячеслав Лесик родичів «суддівської крові» не задекларував.

Районні суди

Голова Горохівського районного суду Галина Адамчук очолює посаду з 2011 року. Її дочка Іванна Панасюк працює нотаріусом у Горохові з 2002 року.

Голова Ківерцівського районного суду Олександр Костюкевич на посаді з 2009 року. Сестра його дружини Валентина Голій з 2015 року до 2018 року була депутатом Привітненської сільської ради Локачинського району.

У вересні 2019 року Громадська рада доброчесності зробила оцінку про невідповідність судді Олександра Костюкевича критеріям доброчесності та професійної етики. Про це йдеться у висновку від 22 вересня: «Суддя вчинив дії, які негативно впливають на авторитет правосуддя (…). Суддя ухвалював рішення, обумовлені корпоративною солідарністю, маніпулюючи обставинами чи законодавством (…).Поведінка, яку демонструє суддя, для учасників процесу та інших осіб не є еталоном порядності і справедливості, прикладом чесності. Така поведінка судді підриває упевненість громадян у справедливості судової системи».

Голова Ратнівського районного суду Василь Лях на посаді ще з 2011 року. Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя у серпні 2019 року вирішила притягнути Василя Ляха до дисциплінарної відповідальності та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді попередження, оскільки він необґрунтовано відмовив громадянам бути присутніми під час розгляду кримінальної справи, хоча справу розглядали у відкритому засіданні.

Серед родичів він задекларував племінника Ігоря Юхимчука, який працював з 2011 року до 2016 року державним інспектором, а з 2016 року працює головним державним інспектором на митному пості «Доманово».

Голова Старовижівського районного суду Олександр Назарук задекларував двоюрідну сестру Ольгу Назарук, яка з 2010 року до 2015 року була депутатом Шацької селищної ради.

До слова, авто, яким користується суддя, «Фольксваген Гольф» у 2019 році увійшло до топ-10 найдорожчих автівок, якими володіють працівники волинських судів. Авто посіло шосту позицію серед найдорожчих.

Голова Шацького районного суду Наталія Сушик на посаді з 2017 року.  Її чоловік Олексій Сушик з 2003 року працює нотаріусом, свекруха Лідія Сушик – нотаріус ще з 1983 року.

У 2018 році у ході документування злочинних дій заступника Луцького міського голови Олександра Рачкова встановили факт його посередництва під час вимагання Наталією Сушик неправомірної вигоди від громадянина за винесення позитивного рішення під час судового розгляду кримінального провадження. Служительку Феміди затримали 25 квітня 2018 року під час одержання неправомірної вигоди в сумі 10 тисяч доларів США. Її чоловіка Олексія Сушика судили у 2018 році за підробку документів.

Голова Іваничівського районного суду Ігор Нєвєров, виконувач обов’язків голови Камінь-Каширського районного суду Борис Гамула, голова Любешівського районного суду Наталія Гладіч, голова Любомльського районного суду Степан Чишій, виконувач обов’язків голови Маневицького районного суду Олег Невар, голова Рожищенського районного суду Іван Сіліч та голова Турійського районного суду Галина Хвіц не задекларували родичів «суддівської крові».

Волинський окружний адміністративний суд

Голова Волинського окружного адміністративного суду Олександр Лозовський на посаді з квітня 2014 року.

Його батько Анатолій Лозовський також був суддею – працював з серпня 2001 року до жовтня 2016 року у Апеляційному суді Волинської області. Брат Олександра Лозовського Павло Лозовський з 2012 року займається індивідуальною адвокатською практикою.

У лютому 2018 року Олександра Лозовського, а також його брата, адвоката Павла Лозовського затримали із хабарем у сумі 3600 доларів США, отриманим за позитивне вирішення адміністративного позову. Після цього він звернувся до ВРП та Генеральної прокуратури України із повідомленням про втручання в діяльність судді, яке полягає у здійсненні неправомірного тиску на нього у формі залякування з боку правоохоронних органів з незаконним використанням наданих їм повноважень.

Волинський апеляційний суд

Голова Волинського апеляційного суду Віктор Гапончук на посаді лише декілька місяців – головою його обрали у листопаді минулого року.

Його двоюрідна сестра Юлія Смокович з січня 2014 року до травня 2015 року працювала старшим прокурором в організаційно-методичному відділі управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді Генеральної прокуратури України.  З травня 2015 року до грудня 2018 року – начальником відділу забезпечення державного обвинувачення у регіонах управління підтримання державного обвинувачення в суді Департаменту підтримання державного обвинувачення та представництва інтересів громадянина або держави в судах Генеральної прокуратури України. Її чоловік Михайло Смокович – голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.  

Щодо Михайла Смоковича у 2017 році Громадська рада доброчесності ухвалила негативний висновок, звернувши увагу на його відмову у сприянні розслідуванню кримінального провадження у справі незаконного втручання у автоматизовану систему розподілу справ.

Інша двоюрідна сестра Гапончука Лариса Гончарова працювала з серпня по грудень 2018 року адвокатом, а двоюрідний брат Андрій Квач був з січня до листопада 2014 року депутатом Ківерцівської міської ради.

Господарський суд Волинської області

Микола Шум очолює Господарський суд Волинської області з 2012 року. Його дружина Ірина Шум з 1997 року працює приватним нотаріусом у Луцькому міському нотаріальному окрузі. Племінник Тарас Божик з квітня 2016 року очолює 16 державну команду рятувальну у ДСНС у Волинській області.

Міські суди

Голова Нововолинського міського суду Орися Ференс-Піжук родичів не задекларувала. Волинська обласна прокуратура у 2014 році проти голови суду відкривала кримінальне провадження за дорученням Генпрокуратури за фактом можливого внесення суддею завідомо неправдивих відомостей у вирок суду.

Голова Володимир-Волинського міського суду Олександр Лященко, якого на посаду обрали лише 31 січня 2020 року, вказав у декларації сина –  Сергія Лященка, який з січня до травня 2017 року працював помічником адвоката Миколи Омелюка, далі – до липня був головним спеціалістом Володимир-Волинського міського центру з надання безоплатної вторинної допомоги, а протягом серпня-грудня 2018 року працював на посаді заступника начальника відділу представництва.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Become a Patron!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: