20:36, 23 листопада 2018

Рішення про розподіл виборчих округів у міській громаді на Волині оскаржували в суді

Волинський окружний адміністративний суд не задовольнив позов виборців щодо скасування постанови, якою Ківерцівська міська виборча комісія розподілила округи у Ківерцівській ОТГ на вибори 23 грудня. Відповідне рішення суд ухвалив 21 листопада.

Про це повідомляє ОПОРА.

Суд не задовольнив позов виборців Ківерцівської ОТГ Анни Мовяк, Андрія Медвідя та Вячеслава Гордіюка до Ківерцівської міської виборчої комісії, у якому вони просили скасувати постанову, згідно із якою були утворені територіальні виборчі округи.

«У задоволенні позову Мовяк Анни Володимирівни, Медвідя Андрія Васильовича, Гордіюка Вячеслава Феофановича до Ківерцівської міської виборчої комісії Ківерцівського району Волинської області про визнання протиправною та скасування постанови Ківерцівської міської виборчої комісії Ківерцівського району Волинської області «Про утворення територіальних округів в межах багатомандатного виборчого округу з місцевих виборів 23 грудня» від 14 листопада 2018 року та зобов’язання утворити територіальні виборчі округи відповідно до положень статті 17 Закону України «Про місцеві вибори» відмовити повністю», – йдеться у рішенні суду.

У коментарі ОПОРІ голова Ківерцівського районного осередку політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» Анна Мовяк розповіла, що, на думку позивачів, 9 із 19 округів у Ківерцях сформовані з порушенням вимог законодавства щодо кількості виборців.

«По Ківерцівській ОТГ округи поділені не так, як написано в законі – вони не є приблизно рівними. Суд розглянув це питання, однак вирішив, що саме округи, де ми приписані та голосуємо, поділені відповідно до закону. Є 9 округів, які поділені не відповідно до закону. Але, на жаль, представника від них із нами не було через обмежені терміни подання позовів до суду. Суд врахував, що наші інтереси не порушені, але вважаю, що права громади міста Ківерці порушені», – заявила Мовяк.

За її словами, залежно від кількості виборців на окрузі, змінюється «вага» голосу, а на низці округів кількість виборців значно відхиляється від середнього значення.

Голова Ківерцівської міської виборчої комісії Григорій Павленко у коментарі ОПОРІ розповів, що позов вважає необґрунтованим.

«Я не вважаю позов обґрунтованим, і суд прийшов до такого висновку, оскільки їх права як виборців не були порушені. Позивачі мотивували свій позов тим, що грубо порушений розподіл кількості виборців у округах. Наприклад, в одному з округів 560, у другому – 580, у третьому – 590 чи 555 виборців. І саме виборці цих трьох округів голосують на тій дільниці, де кількість виборців в округах є приблизно рівною. Адже закон і Венеціанська комісія передбачають відхилення від середнього показника та допускають, що таке представництво за можливості має приблизно відповідати середній кількості. На виборах депутатів до Ківерцівської міської ради середній показник становить 545 осіб. Якщо в одного позивача відхилення 5,95 %, в іншого – 7,8 %, то у третього – 10,1 %. У зв’язку із цим судді прийняли рішення, що права позивачів як виборців не порушені», – розповів Павленко.

Він додав, що дійсно є округи, які містять понад 700 виборців. Однак причиною цього є те, що дільниці, які затверджені постановою ЦВК, є різними за кількістю виборців. Водночас закон забороняє розривати межі виборчих дільниць.

Громадянська мережа ОПОРА не проводить класичне довготермінове та короткотермінове спостереження за призначеними на 23 грудня першими місцевими та додатковими виборами в об’єднаних територіальних громадах на місцях. Втім місцеві вибори є важливими та оціночними в частині належної діяльності вищого органу адміністрування виборчого процесу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: