12:09, 26 Грудня 2019

Ремонт луцького моста обійшовся дешевше, ніж передбачав договір

Ремонт моста на вулиці Ковельській обійшовся міському бюджету дешевше, ніж передбачав договір.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Капітальний ремонт мосту через річку Стир тривав два роки. Через те, що ним щоденно курсують тисячі автомобілів, не було можливості повністю зупинити рух. Роботи проводили із частковим перекриттям.

Під час демонтажу та розбирання передбачених проєктною документацією конструкцій мосту виникла необхідність зміни виду робіт, виконання додаткових робіт, а також коригування їх об’ємів, які не можливо було передбачити робочим проєктом. Так, сума договору на капітальний ремонт мосту становила 13 299 тис. грн, виконали роботи на 10 975,544 тис. грн. Згідно з активами виконаних робіт вартість додаткових робіт становить 1 162,906 тис. грн. Всі зміни погодили із проєктною організацією, технічним наглядом та замовником робіт.

Для прикладу, при ремонті парапетного бар’єрного огородження встановлено, що ширина його нижньої частини має відхилення до 9,0 см, що при вирівнюванні призвело до збільшення кількості необхідного бетону.

При ремонті деформаційних швів глибина різання поверхонь бетону становила 15-18 см, при проєктних — 10 см. Це пов’язано із глибиною залягання балок прогонової будови, на яких монтувалися анкери.

Також виникла необхідність додаткового укріплення конусів мосту монолітним залізобетоном.

Для більш якісної герметизації поздовжніх стиків парапетного огородження і покриття тротуару використали бітумну мастику Biguma ICP RS замість бітуму, яка за своїми характеристиками краще виконує гідроізоляційну функцію.

Нанесли дорожню розмітку, яка не передбачена проєктною документацією.

Також виконані інші роботи для підвищення технічних характеристик мосту та його естетичного вигляду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: