10:58, 02 Березня 2019

Речник УПЦ МП знайшов помилку та заявив, що храми йдуть не до ПЦУ, а до УПЦ КП

Речник УПЦ МП заявив, що храми переходять не до ПЦУ, а до УПЦ КП. Натомість у ПЦУ стверджують, що триває процес ліквідації УПЦ КП. 

Свої заяви Олег Точинський опублікував на своїй сторінці у “Фейбук”.

“Ті, хто слідкує за міжконфесійною ситуацією на Волині, звертали увагу на те, що “накази про переведення”, які протизаконно видавались захопленим парафіям УПЦ, були надруковані на бланках з “шапкою” “Волинська єпархія Київського патріархату”. На це звертали увагу не лише ті, хто орієнтується у питаннях, але й ті, хто жадав переходу до ПЦУ, а по факту переходив в УПЦ КП. Треба сказати, що у Волинській єпархії УПЦ КП цю невідповідність врахували. В нових бланках і в “шапці”, і на “печатці” виправили з “Київського патріархату” на “Православної Церкви України”. Думається, що тим самим в Управлінні Волинської єпархії УПЦ КП хотіли сказати, що вони перереєструвались з “УПЦ КП” на “ПЦУ”. Когось у цьому їм можливо навіть вдалось переконати”, — заявив Точинський.

Речник УПЦ МП стверджує, що у Єдиному державному реєстрі такої юридичної організації “Управління Волинської єпархії Православної Церкви України” немає:

“Скажу більше, спокійно живе і здравствує юридична особа під назвою “Управління Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату”. Кому цікаво, — код ЄРДПОУ: 21733468. Та ж сама історія з юридичною організацією “Релігійна організація “Управління Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату” (Код ЄРДПОУ: 41526354). Я приблизно здогадуюсь, чому обидві згадані вище юридичні особи так і не змінюють своєї назви, але поки що я не буду висловлювати своїх припущень. Натомість можу з впевненістю сказати, що людей, яким кажуть, що їх переводять у ПЦУ, вводять в оману, насправді переводячи в УПЦ КП. Змінилась вивіска, але наповнення залишилось незмінним. Хоча, насправді є в усій цій ситуації одне виключення з правил, яке, я так розумію, повинне стати тенденцією, — заявив речник. – Вчора на офіційній сторінці губернатора Волинської області (який, до речі, не бажає спілкуватись з краянами, безпідставно принижуючи і звинувачуючи їх постфактум, але про це згодом) з’явилось повідомлення про те, що Свято-Миколаївська релігійна громада села Жидичин
першою повністю пройшла процедуру зміни підлеглості відповідно до Закону України.  У Єдиному державному реєстрі дійсно міститься інформація про “Релігійну громаду Святителя Миколая Чудовторця Православної Церкви України села Жидичин”. Що цікаво, — керівником цієї релігійної організації зазначений Марченко Іван Васильович. Він же — архімандрит Костянтин (Марченко), намісник Свято-Миколаївського монастиря УПЦ КП у селі Жидичин. Однак, підписантом “Релігйної громади Святителя Миколая Чудотворя Православної Церкви України села Жидичин” зазначений Гелета Володимир Володимирович. Що виходить? Якщо я все вірно зрозумів, — хоча можу, звичайно ж і помилятись, – то хтось, мало того, що захопив та незаконно вніс зміни у данні юридичної особи, так ще і підробив підпис керівника та підписанта цієї юридичної особи —Гелети Володимира Володимировича. Інакше я, просто, не розумію, яким чином можна було змінити керівника, залишивши підписанта, підпис якого однозначно не був проставлений на жодному з документів про “перехід”.

Також Олег Точинський заявляє, що українське законодавство щодо релігійних організацій прописане таким чином, що кожна релігійна громада (парафія) повинна вказувати у своїх Статутних документах до чиєї саме юрисдикції вона входить та чиїми вихідними положеннями користується.

“Тобто, у Статутах парафій Волинської єпархії УПЦ вказано, що вони, як юридичні особи та релігійні організації у своїй діяльності керуються положеннями Статутів про управління УПЦ та Волинською єпархією УПЦ. Те ж саме прописано в установчих документах парафій Волинської єпархії Київського патріархату, яка тепер самоназвалась, як ПЦУ. Якщо так, тоді кому підпорядковується “Релігйна громада Святителя Миколая Чудотворя Православної Церкви України села Жидичин”? Питання цілком резонне, оскільки такої юридичної особи, як “Управління Волинської єпархії Православної Церкви України”, як можна зрозуміти, досі не створено. Звідси ще одне питання, яке потрібно ставити до тих, хто провів цю сумнівну реєстрацію, – яким чином та на якій підставі було внесено зміни до “тіла” окремо існуючої юридичної особи? Який адміністративний центр прописаний у Статуті “Релігйної громади Святителя Миколая Чудотворя Православної Церкви України села Жидичин”? Якщо це “Управління Волинської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату”, тоді на якій підставі у назві Релігійної громади Святителя Миколая Чудотворця села Жидичин вказано слова “Православної Церкви України”?, — йдеться у дописі. Було би дуже цікаво почути відповідь на запитання про те, чому досі не перереєстрований з УПЦ КП на ПЦУ Свято-Миколаївський монастир УПЦ КП села Жидичин, керівником якого є Марченко Іван Васильович (архімандрит Костянтин)”.

Настоятель монастиря Костянтин Марченко пояснив для інтернет-видання “Волинь Online”, що це помилка про підписанта і її виправлять сьогодні, 2 березня, або в понеділок. За його словами, немає вже УПЦ КП. Наразі триває процес ліквідації. Щодо монастиря, то, на відміну від парафій, вони реєструються у Києві, а не у Волинській ОДА. Процедура реєстрації складна і може тривати навіть до кінця року:

“Якщо нас до кінця року перереєструють, то я буду щасливий. Тому хай не видає бажане за дійсне”, — прокоментував настоятель монастиря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: